Mach3 deki Saçmalık Nasıl Düzelir

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Şimdi mach3 programını açtım parçamı bağladım sıfırlama yapacağım. Eksenleri sıfırlarken parçaya daha hassas yanaşmak için CTRL+Yön tuşu(bu kombinasyonla Cycle jog Step kısmında yazan değer kadar eksen bir basmada bir kez ilerler) kombinasyonu kullanıyorum. Sorun tam bu noktada başlıyor. CTRL ile step step hareket ettirmek istediğimde eksen çoooooook yavaş ilerliyor. Nasıl keşfettim bilmiyorum ama Yüklediğim cam dosyasını similasyon yaptırdıktan sonra bu çoooook yavaş ilerleme ortadan kalkıyor. Her basmada seri şekilde hareket ediyor erken.

Bu sorunu fark edenler var mı ? Ettiyseniz bir çözüm bulabildiniz mi ? Sebebi nedir bunun ?

İnşallah derdimi anlatabildim :)

bazen bende de oluyor o hata ama tam denk gelip de inceleyemedim nasıl oluyor diye.
bende ctrl tuşu ile adım adım hareketi kullanıyorum. ama böyle denk gelmedi bana.

bazen bende de oluyor o hata ama tam denk gelip de inceleyemedim nasıl oluyor diye.
bende ctrl tuşu ile adım adım hareketi kullanıyorum. ama böyle denk gelmedi bana.

Bende istisnasız her zaman böyle oluyor. Alışkanlık oldu g code yükler yüklemez hemen similason yapıyorum. Mach3 ü her kapatıp açtığımda yapmam gerekiyor.

Bence bi hata değil el çarrkı ile yapılacak işi klavye ile yapıyorsun... Bu çorbayı çatalla yemeye çalışıp bu olmuyo zor hatalı demek gibi bişi...

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Ahhh ya gene aynıbyere geliypruz ne kadar para o kadar iş.... Sonra fanuc diyoruz siemens diyoruz neden parası olan yatırımcı gidip alıp işine bakıyo....

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Ben xbox kolunu kullanıyorum. Fena değil.

olayın el çarkı ile alakası yok

yavaşlama yapınca mdi ya f2000 girip enterle bakalım düzelecek mi
ya da hangi eksense z10f2000 yap bakalım neler olacak

benim fikrim feed rate düşük giriş oluyor bir şekilde ama nerede onu bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,181
Kullanıcılar
449,948
Son üye
ugur666

Yeni konular