M258 PLC Bağlantı Sorunu (SoMachine4.1)

Zeytey

Üye
Herkese merhabalar,

Geçtigimiz günlerde de bir konu açmıştım üst üste konu açmak istemezdim ama aramalarım sonucunda sorunum ile ilgili bir konuya rastlayamadım. Sorunum şöyle :

Öncelikle bilgisayarımda SoMachine 4.1 kurulu ve PLC olarak M258 TM258LF42DTS0 kullanıyorum, programda PLC tanıtma yaparken TM258LF42DT gözüküyor TM258LF42DTS0 gözükmüyor USB ile bağlantı yapmaya çalıştığımda ise hata alıyorum aldığım hatada ise bağlantı kurulamamaktadır sürüm ile ilgili olabilir diyor. Bir çok güncelleme araştırdım fakat bir şey bulamadım bu konu hakkında bana yol gösterebilecek birileri var mıdır ? Varsa yardımlarınıza muhtacım.

Herkese iyi günler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
şimdi kuvetle muhtemel siin plcnin frimewarei programdan yenidir oda listede yoktur .ondan kaynaklanan bir sorundur. bunu çözmenin 2 yöntemi vardır 1- schieinder elektrikten cihazın dosyasını yüklemeniz gerekir . yüklediğiniz zaman cihazı direkt görecektir . 2 somachine 4 kuracaksınız ama o cihazın frimewarini indirmeniz daha mantıklı yazılımınızın versiyonuna göere.
yazılıma ulaşamıyorsanız 4443030 ayın size linkini yönlendirirler .
kolay gelsin
https://www.schneider-electric.co.in/en/faqs/FA338538

Son düzenleme:
Firmware değiştirin. som4.1 içinden yapabilirsiniz. Öncelikle PLC yi GATEWAY de görmelisiniz.
Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri