mıtsubıshi src 208 model klima kac btu dur

erol034

Üye
arkadaşlar 12000 btu samsun klimanın dış ünitesi bozuldu bir kılima tamircisinde 2 el sadece dış ünite mitsubushi 208 src buldum onu 350 tl verip aldım bana bu unite 9000 btu 12000 13000 btu kadar randıman veriir dedi taktırdım ama cok sıcakta cok söğutmuyor bu klimanın kataloğunu bulamadım bulduklarım 6800 btu gösteriyor bilgisi olan arkadaşlar varmı beni aydınlatırmı saygılar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
senin dediğin srk 208 henf -L ise o klima 6000 btu lük bir cihazdır . mitsubishinin en küçük cihazı ,sen bunu 12 000 lik cihazamı takdın . ? teknosa mitsubishiyi bırakalı ayaklar altına girmiş ,mitsubishi motoru 350 ye de sıfırsa iyi almışın . cihazın yarı yarıya kapasitesi düşmüş aradaki farkı kapatabilmek için biraz fazla gaz basmışlar sanırım oda yememiş.mitsubishiler arçelik vestel gibi klimalardan en az 2000 btu fazla soğutur. anlayacağın işin zor. allah sabır versin.

tekniker 07 kardeş verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ben internetten bulduğum demek doğru 6200btu ısıtma 6800 btu sogutma yazıyordu benim klima samsung kore malı cok iyidi dış uniteyi götürdüler aynı kişiler sorunum koprasör değişti anormal ses yapıyordu komrasörü değişen usta 4 yollu vanayı bozdu başka yere değiştirtim ses olayı cıktı sıcaktada kalkış yapmadı koprasör son gelen usta 4 yollu bozuk dedi ama ne hikmetse komrasörü yukarrı doğru kaldırınca ses gitti sıcaktada calıştı ama usta 4 yollu vana tıkalı dedi anılcan kandırıldık gibi geliyor bana şimdi telefon actım ustaya benim dış üniteyi tamir et getir dedim bakalım 4 yolluyu değişicek kac para isticek paramızın ustunu geri alabilicekmiyiz onuda bilmiyorum bu işin sonu nasıl olacak bilmiyorum usta sorun cıkarırsa artık ya kavga edecez yada mahkemelik olacaz saygılar

kardeş arçelik 370 milyona sıfır klima satıyor sen galiba motoru çıkma aldın bide 4 yolluyla felan uğraşıyon bide sağlam olmayan bir ustaya çatmışsın . cihaz ne ise ona o kapasitede motor takılır . büyüğü ve küçüğü olmaz ! çünkü cihazın kapasitesi ona göre hesaplanmıştır. bizde bu işi yapıyoruz bunun gibi insanlar yüzünden meslek ayaklar altında . sırf sizden para koparmak için saçma sapan işlere sizi alet etmişler. böyle ustalık olmaz. bence motoru geri verebiliyorsanız yada ikinci elciye klimayı yaptırıp satın gidin sıfır klima alın . başınız ağrımasın.

beni dolandıran kişi taktığı malı yarın gelip geri alacak benim dış üniteyi ses şikayetinden vermiştim makina normal calışıyordu tamir ettim 4 yollu tıkanıkmış diyo halbüki komrasör papucları fazla sıkılmış ondan ses yapıyormuş daha sokmeden sorunu bulmuştu adam yolacak ya müsteriyi 200 tl tamir parası istiyo yarın klimayı getirsin aldığı parayi iade etmesse ukalalık parasda önce dayak yiyicek sonrada polis carıp şikayetci olacam 6000 btu dış üniteyi 13000 btu diye taktı bide bilmiyordum ayağı yapıyor

ustalar konu kapanmış gibi ancak bende mitsubishi daıya srk 403 henf var nette aradım bu modeli bulamadım değerleri CAPACITY: cool 3,5 kwa heat 4,4 kwa İNPUT: cool 1,32 kwa heat 1,35 kwa eski model klima ancak bu klima 3,5 kwa olduğu halde az elektrik tüketiyor kaç btu onuda bilmiyorum r22 gaz kullanıyor 26 metrekare salona yeterli geliyor kışında yeterli yazında ancak benim klimadan sorunum yokta az enerji tüketmesi normalmi az derken izah edeyim kışın normalde 40 tl elektrik gelirken klimayı sürekli kullanınca 118 tl geldi benim sayaçta sorun var diye düşünüp tedaşa gittim sayacı söktüler oda normal geldi acaba değerleri bizmi yanlış biliyoruz capacity değilde inputmu dikkate alınacak kul hakkına girmeyelim

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri