Lityum iyon akuyu invertere nasil baglariz

Soketi bulsan bile bataryanın çıkış soketide zayıf.
Batarya hakkında bilgide bulamadım.
Kapasitesi yüksek ama izin verilen çıkış akımı düşük olabilir.
Şarj akımı neyse deşarj akımıda en fazla o olur.
Ustad woger em 500 motorun akusu ama dediginiz gibi cikis soketide zayif onun icin en fazla 4mm kablo kullanabilirim diye dusundum buna uygun soketi nasil bulabilirim?
Arkadaşların söylediği gibi inverteri uygun kalınlıkta ve mümkün mertebe kısa kablolarla artı ve eksi klemenslere bağlayın. Bahsedilen üçlü kablo ise aküyü şarj etmek için 54.6 volt bir şarj cihazı ile şarj etmek için.
4mm kablo yeter diye dusunuyorum siz ne dersiniz? Lakin soket konusunda ne kullacagim bilmiyorum c14 10 amper olanlar yetersiz bu ne kullanabiliriz
resimde gösterilen kablo ve girişi, şarj için gerekli olan soket diye tahmin ediyorum akü üzerinde başka bir soket veya kablo klemensi gibi bir yer varmı ? ayrıntı foto çekerseniz daha sağlıklı fikir yürütülebilir.
Yok hocam aku woger em 500 elektrikli motor akusu ordan sarj oluyor ordan motora baglaniyor baska hicbir sey yok uc pinli erkek giris
Ustad woger em 500 motorun akusu ama dediginiz gibi cikis soketide zayif onun icin en fazla 4mm kablo kullanabilirim diye dusundum buna uygun soketi nasil bulabilirim?

4mm kablo yeter diye dusunuyorum siz ne dersiniz? Lakin soket konusunda ne kullacagim bilmiyorum c14 10 amper olanlar yetersiz bu ne kullanabiliriz

Yok hocam aku woger em 500 elektrikli motor akusu ordan sarj oluyor ordan motora baglaniyor baska hicbir sey yok uc pinli erkek giris

Ekli dosyalar

• IMG-20231011-WA0003.jpeg
    IMG-20231011-WA0003.jpeg
    286.5 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Aku ustundeki sokette cok saglikli degil Xt60 xt90 ile degistirsek belki daha saglikli olur diye dusundum ama tamamen bozada bilirim cok anlamiyorum edindigim bilgiler biraz sizlerin yazdiklari biraz sosyal medyadaki gruplar biraz da cevremden edindigim yarim yamalak bilgiler herhangi bir sekilde sokme islemi olmadan bunu saglikli sekilde nasil baglayabilirim

Aku ustundeki sokette cok saglikli degil Xt60 xt90 ile degistirsek belki daha saglikli olur diye dusundum ama tamamen bozada bilirim cok anlamiyorum edindigim bilgiler biraz sizlerin yazdiklari biraz sosyal medyadaki gruplar biraz da cevremden edindigim yarim yamalak bilgiler herhangi bir sekilde sokme islemi olmadan bunu saglikli sekilde nasil baglayabilirim
https://www.robolinkmarket.com/kablo-tip-power-konnektor-disi
10 amper
48x10=480 wattı geçmezsen sorun çıkmaz.

Bence bu akü inverteriniz için uygun değil. Gerekli akımı sağlayabileceğini düşünmüyorum.

İnverter marka model ve güç bilgilerini verebilir misiniz? Birde bu inverter ile ne çalıştırmayı planlıyorsunuz?

Bence bu akü inverteriniz için uygun değil. Gerekli akımı sağlayabileceğini düşünmüyorum.

İnverter marka model ve güç bilgilerini verebilir misiniz? Birde bu inverter ile ne çalıştırmayı planlıyorsunuz?
Aku woger em500 motorun akusu guclu bir aku inverterin resmini attim ne calistiracam elektrikli battaniye

Ekli dosyalar

• IMG-20231118-WA0001.jpeg
    IMG-20231118-WA0001.jpeg
    133.7 KB · Görüntüleme: 5
48 volt 20 amper 960 watt yapar.

Ortalama bir elektrikli battaniye saatte 100 watt civari harcar.

Bu aku ve inverter ile sadece battaniye için kullanabilirsiniz ancak muhtemelen 7 saat gibi bir sürede aku bosalacaktir. Aku durumunu bilmiyorum. Sıfır değil kullanılmış ise bu süre düşecektir.

Ama battaniye dışında bir cihaz baglarsaniz akünün çok daha hızlı deşarj olacaktır.

Birde bu akünün tekrar sarji konusu var tabiki.

Sigorta kısa devre durumunda akünün hasar görmesini önler.

Sigorta gibi uygun akımda aşırı akım koruyucu devre kesici kullanmak daha pratik olabilir.

https://www.motorobit.com/ht-01-a-5a-asiri-akim-koruyucu-devre-kesici-sigorta-kirmizi
Simsek usta bunu nasil baglayacagiz
48 volt 20 amper 960 watt yapar.

Ortalama bir elektrikli battaniye saatte 100 watt civari harcar.

Bu aku ve inverter ile sadece battaniye için kullanabilirsiniz ancak muhtemelen 7 saat gibi bir sürede aku bosalacaktir. Aku durumunu bilmiyorum. Sıfır değil kullanılmış ise bu süre düşecektir.

Ama battaniye dışında bir cihaz baglarsaniz akünün çok daha hızlı deşarj olacaktır.

Birde bu akünün tekrar sarji konusu var tabiki.
serkan kardes bu elektrik elektronik kadar complike is yok: aku dediler bulduk inverter dediler aldik lityum iyon soketli akuyu invertere baglamak icin ozel kablo lazim dediler yaptirdik simdide elektrikli battaniye kisa devre yapar battaniyelerde cok gorulen durum eeeee ne olacak; yaptirdigin kabloya bicak sigorta tak adini omrumde ilk.kez duydum bicak sigorta ...neyse sona geldim insallah takacam ama nasil.bana yardimci olursaniz sevinirim kalin saglicakla

Son düzenleme:
Simsek usta bunu nasil baglayacagiz

serkan kardes bu elektrik elektronik kadar complike is yok: aku dediler bulduk inverter dediler aldik lityum iyon soketli akuyu invertere baglamak icin ozel kablo lazim dediler yaptirdik simdide elektrikli battaniye kisa devre yapar battaniyelerde cok gorulen durum eeeee ne olacak; yaptirdigin kabloya bicak sigorta tak adini omrumde ilk.kez duydum bicak sigorta ...neyse sona geldim insallah takacam ama nasil.bana yardimci olursaniz sevinirim kalin saglicakla
Akü ile artı uç arasına bağlanıyor. Hassasiyet gerekirse bıçak sigorta ama pratik olsun, atınca düğmesine basıp tekrar devreye alması kolay. Bıçak sigorta denen araba sigortası. Yuvasına da fuse tap deniyor. Google yazınca çıkar.

Ekli dosyalar

• 71SZgM59aML._AC_UF894,1000_QL80_FMwebp_.webp
    16 KB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri