leptopdan gelen acayip ses

fatih11e

Üye
leptobun ram ve harddiski degiştirildi ekrana göruntu gelmiyor ve surekli acayip sesler geliyor bende vieoya cektim sesleri duyun diye sizce bu seslerden arıza ne olabilir son olarak sarj adaptoru degiştirildi video alttadır

<font color="#333333"><span style="font-family: Tahoma">[video=youtube;fp8C6cC_hqA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=fp8C6cC_hqA[/video]

ram değiştirmeden önce çalışıyorsa, ramlerden olabilir tek tek deneyin bir de ram frekansları aynı olması lazım.Ramler olmasa ses çıkar ama bu sesi ilk defa duydum

bende bu sesi ilk defa duydum 3 adet ram denedım 533 mhz 667 mhz saglam ramler 1 gblık olanda hıc ses cıkarmadı ama goruntude vermedı acaba anakart arızasımı var

Videoyu izleyemedim ama RAMleri takmadan ve sırayla takarak deneyin hangisinde sorun çıkartıyorsa onu takmayın kaynak donanım çakışması yapabilir.

Szi yine de yukarda açıkladığım gibi yapın ;)

Anakart arızası olma ihtimali yüksek. İşlemcide olabilir işlemciyi çıkarıp dene bios ekranı geliyormu bak (ekran gelmiyor diye tahmin ediyorum). yok ise ana kartı 250 derecede 10 dk fırınla :)

Anakart arızası olma ihtimali yüksek. İşlemcide olabilir işlemciyi çıkarıp dene bios ekranı geliyormu bak (ekran gelmiyor diye tahmin ediyorum). yok ise ana kartı 250 derecede 10 dk fırınla :)

bu anakart fırınlama olayını duydumda hangi durumda yapılıyor mesala benim bir laptopum var ekran kartı arızalı ondada işe yararmı bu yöntem

bu anakart fırınlama olayını duydumda hangi durumda yapılıyor mesala benim bir laptopum var ekran kartı arızalı ondada işe yararmı bu yöntem

Genellikle soğuk lehimlerde işe yarıyor. Bi okadarda ciplerde :) Ekran kartlarında işlemciler vb ise ısınma ve soğuma sırasında devamlı genleşmeden ve büzüşmeden dolayı parçalar arası bağlantılar bi süre sonra kopuyor ve arızalanıyor. Bu parçaları ısıtınca parçaları tekrar daha fazla genleştirip kopan parçaların birleştirilmesi amaçlanıyor. Çoğu zaman çok işe yarıyor bu yöntem. Soğuk lehim var isede sıcaklıkla tüm lehimler eritilip tekrar kaynaşması sağlanıyor. Kolay gelsin

Genellikle soğuk lehimlerde işe yarıyor. Bi okadarda ciplerde :) Ekran kartlarında işlemciler vb ise ısınma ve soğuma sırasında devamlı genleşmeden ve büzüşmeden dolayı parçalar arası bağlantılar bi süre sonra kopuyor ve arızalanıyor. Bu parçaları ısıtınca parçaları tekrar daha fazla genleştirip kopan parçaların birleştirilmesi amaçlanıyor. Çoğu zaman çok işe yarıyor bu yöntem. Soğuk lehim var isede sıcaklıkla tüm lehimler eritilip tekrar kaynaşması sağlanıyor. Kolay gelsin

işin aslı şöyle; laptop yere düşüyo ve ekran kartı cipinin üstündeki soğutucuyu tutan ayak anakart üstünde kırılıyo ve kartın üstündeki soğutucu gevşiyor ısınmadan dolayı ekran gidiyor pc açılıyor ama görüntü yok bu yöntemle bu arıza düzeltilirmi olmaz ise değiştircem

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri