Lehim makinasi ısınınca korumaya geciyor

Merhaba ustam bu işlerde yeniyim merak ile başladım :) mesajı hızlı yazdım, özenemedim kusura bakma :) lehim makinası çin menşei li, markası "SREMTCH 80W havya seti" diye geçiyor resmi de ekledim hocam, sanırım rezistansa dc voltaj gitmediği için sorunum

Rezistans çıkışında 220 volt var ise enerjisiz iken rezistans direnci kac ohm olcebilir misiniz?

Rezistansta omaj var ise voltaj yoktur.

Rezistans uçlarına voltaj geliyor ise omaj yoktur.

İkisi aynı anda olamaz.
Onu öyle deneyemedim çarpılmayım diye, resimde pek belli olmuyor rezistans uçları, 220 var diye yazdığım yerlere giriyor içerde kalıyor, öyle ölçsem olurmu peki

şimdi baktım uçlarda 220 değilde 48volt ac var (daha sonra gene 220 gösteriyor) ve hafiften rezistans ısındı ohm kademesinde de gene aynı omajı görüyorum ama ısı gidiyor tabi bir süre sonra

Moderatör tarafında düzenlendi:
O zaman sizin termostat devresinde isi ayar devrenizde sorun var.
O hangi kısım oluyor? açma kapama anahtarın önündeki ısı ayarladığım kısım büyük ihtimalle, ama onu söküp sabit tek derece için araya bişey atabilirmiyim

O hangi kısım oluyor? açma kapama anahtarın önündeki ısı ayarladığım kısım büyük ihtimalle, ama onu söküp sabit tek derece için araya bişey atabilirmiyim

Bence bu havyanin devresini iptal edin.
Önüne dimmer koyun.

O smd devrede muhtemelen entegre arızalı.

Girişteki anahtar ve trimpotu olctunjz mü

Bence bu havyanin devresini iptal edin.
Önüne dimmer koyun.

O smd devrede muhtemelen entegre arızalı.

Girişteki anahtar ve trimpotu olctunjz mü
onları ölçmedim voltajı görünce(nasıl ölçülür diye aratıp örnek videolarda izleyeceğim müsait bi zamanda) eğer entegre arızalı ise üzerinde de bişey yazmıyor, ozaman çöp mü

onları ölçmedim voltajı görünce(nasıl ölçülür diye aratıp örnek videolarda izleyeceğim müsait bi zamanda) eğer entegre arızalı ise üzerinde de bişey yazmıyor, ozaman çöp mü

O zaman dediğim gibi girişe bir dimmer koyup doğrudan rezistansi besleyip kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,479
Kullanıcılar
450,443
Son üye
wolverine1

Yeni konular

Geri