led tabela

djazrael

Üye
evet arkadaşlar bu konu üzerinde baya kafa yordum sonunda sonuca ulaştım... şimdi payşalım zamanı çünkü ben bu konuda yardım istediğimde para istemişlerdi. bende buna inat paylaşım diyorum sorusu olan varsa yardım edebilirim

merhaba .led tabelalar çok popüler hale geldi.ama internette pek fazla bilgi yok.bu konuda kendimizi geliştirmek ve bu işe girişmek için ne tavsiye edersiniz.

iyi guzelde cazip yanı kalmadıkı tabela kayan yazı geçen yıl 128 blok dotmatris kontrol eden kayan yazı yaptım elımde kaldı boş çalışma oldu:)

arkadaşlar led tabela pazarı yakalanırsa mükemmel bir sektör. ayrıntılı bir bilgi istiyorsanız yazın o konuda yardımcı olayım.ben bu işi yapmak için çok uğraştım ama en sonunda sadece kendi araştırmalarımla yaptım şimdi paylaşım zamanı

merhabalar sayın djazrael bende kendi dükkanımıza led tabela yaptım ama öyle kayan yazı değil sadece harfler ve bir butonla değiştirilebilen animasyonlu bir tabela.ben led tabelalarda en çok sürücü katında sıkıntı yaşıyorum mesela pic kullanıyorum çıkışları uln ile sürüyorum devreyi bir adaptörle besliyorum fakat adaptör tam dc vermiyor bende 78xx serisi bir entereyle kullanıyorum besleme ve çıkış katının güçlü bir şekilde kullanabilmem için elinizde temiz ve 3-5 amper sürüp çekebileceğim devre şemaları varmı acaba..

arkadaşlar led tabela pazarı yakalanırsa mükemmel bir sektör. ayrıntılı bir bilgi istiyorsanız yazın o konuda yardımcı olayım.ben bu işi yapmak için çok uğraştım ama en sonunda sadece kendi araştırmalarımla yaptım şimdi paylaşım zamanı

mrhabalar alttaki tabela yı ledli hale getirmek mümkünmü?
ledli hale cevirilip kayar /tektek yanacak hale getirmek ne kadara mal olur? ledin yerleşeceği tabelanın altı mutlaka sacmı olmalı ?
tabela ölçüsü 500/90 cm dir
cevabınız için şimdiden teşekkürler

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

adaptör hazır almanı tavsiye ederim yana bir bilgisayar güç kaynagı...
demiray teknik kardeş sizin tabelada
olurfakat çok masraflı olur bir yöntem daha var ben size onunla yardımcı olayım harf boyları kaç santim acaba

sayın demiray teknik bu resımdekı tabela komple kayar yazı yaparsanız malıyet oldukça yukselır şoyle bışey duşunursenız olur mesela harf yukseklığı 20 cm genışlık 10 cm bır dotmatriste 200 adet led gıder tabelada kayması gereken yere koyacağınız harf sayısını sız hesaplayın komple led yapıp resım olarak goruntu çıkaracaksanız bırkaç 1000 tl yı bulur

sayın pioneer5900 LM2576/LM2576HV Series
SIMPLE SWITCHER® 3A Step-Down Voltage Regulator

bu serıden power besleme yaparsan 3 amper verır

ya tekin kardeş ona gerek yok aslında yani 14'e 10 bir harfe etrafını dolaşmak istese ortalama 60 led gider delerek monte edebilir bir animasyon kartı alıp harfleri sırayla yaktırabilir yada şeritledle dolaşıp daha ucuza ve zahmetsiz hale getirebilir

ya tekin kardeş ona gerek yok aslında yani 14'e 10 bir harfe etrafını dolaşmak istese ortalama 60 led gider delerek monte edebilir bir animasyon kartı alıp harfleri sırayla yaktırabilir yada şeritledle dolaşıp daha ucuza ve zahmetsiz hale getirebilir

haklısın gerek yok olabılır ama bence led yapmanında esprısı yok:) neon lambalarla tabelayı aydınlatsın olsun bıtsın led tabeladakı maksat istenılen ıstedığın anımasyonu tabelaya yansıtmak olmalı benım goruşum

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri