Led tabela için yardım

toplu alımdan önce 2,3 adet alıp görsel olarakta test edin isterseniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet hocam doğru diyorsunuz. bu akşam 4-5 tane alıp parlaklıklarına bakmam lazım. Bağlantı şeklini şema halinde gösterebilecek bir arkadaş yok mu? :) 1750 ad. beyaz 250 ad. mavi ledi bağlayacağız. 100 erli gruplar halinde yapsak nasıl olur? kaçlık direnç koymamız gerekir?

Ledlerin çabuk bozulmaması için, sabit akım ve gerilim kaynağına ihtiyaç duyacaksınız. Led sürücüse denilen sabit akım ve gerilim kaynakları mevcut onlardan da temin etmelisiniz. Sürücü olmadan direnç ve diyot ile sağlıklı bir sonuç alamazsınız 1-2 ay içinde tüm ledleriniz bozulur.

Ledlerin çabuk bozulmaması için, sabit akım ve gerilim kaynağına ihtiyaç duyacaksınız. Led sürücüse denilen sabit akım ve gerilim kaynakları mevcut onlardan da temin etmelisiniz. Sürücü olmadan direnç ve diyot ile sağlıklı bir sonuç alamazsınız 1-2 ay içinde tüm ledleriniz bozulur.

Hocam peki kaç watlık bir led sürücü almamız lazım yaklaşık 2000 ad. led için. internette 10wattan 100 watta kadar led sürücüler var. Hangisi uygun olur?

3 erli seri bağla sen ledleri 100 led bağladığında birisi bozulsa 100 tane birden söner nasıl bulacaksın hangisi arızalı uğraştırır. 12,5 A adaptör kullan. yeterli gelir. 20 TL Karaköyde.

Beyler bir dirençten sonra 3erli paralel ve bu (direnç+paralel3led) kolları da birbirine paralel bağlamak daha uygun oluyor. Ledin cinsine ve güç kaynağına göre de kaçarlı bağlayacağınız değişebilir.

ArkadaşLAR İyi günler led tabela konusunda yardımına ihtiyacım var.
mantar led le küçük bir yazı yazdım. Toplam 199 tane beyaz mantar led'i birbirine seri şekilde bağladım aralara direnç koymadım. 220volt ile çalıştırmam için ne yapmam gerekiyor. Cvp için şimdiden teşekürler.

3 çipli hazır şerit led alır yapar geçerim üçerli kesip bağlama imkanınızda var yani istediniz şekli biraz beceri ile yaparsınız

ne kadar az seri o kadar iyi olur biri arıza yapsa diğer serilerde yanmaz

tabela-led-guc-kaynagi-baglantisi.jpgbiraz geç oldu ama olsun bundan sonra bakanlar öğrenir
Evet hocam doğru diyorsunuz. bu akşam 4-5 tane alıp parlaklıklarına bakmam lazım. Bağlantı şeklini şema halinde gösterebilecek bir arkadaş yok mu? :) 1750 ad. beyaz 250 ad. mavi ledi bağlayacağız. 100 erli gruplar halinde yapsak nasıl olur? kaçlık direnç koymamız gerekir?

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,076
Son üye
Trprime_16

Yeni konular

Geri