Led Işıklı Anahtara Tasarruflu Lamba Takılması Hk. Yardım

bizim evin sigorta girişini ters yapmışlar yıllarca floresanlar pırpır yapmıştı bütün anahtarlar notr'u kesiyor faz kalıyordu sigortalarda aynıydı priz kasasını değiştirken patlatmıştım keski ile girişmişken bum ...
Olur öyle şeyler her gencin .. başına gelir :)

Bu arada dediğim gibi mantığm almadı nötr olmayan devre cihaz nasıl çalışıyor, pilli de de ğil soruma cevap bulabilmiş değilim beyin fırtınası yapalım derim (tüm arkadaşları beklerim).

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Olur öyle şeyler her gencin .. başına gelir :)

Bu arada dediğim gibi mantığm almadı nötr olmayan devre cihaz nasıl çalışıyor, pilli de de ğil soruma cevap bulabilmiş değilim beyin fırtınası yapalım derim (tüm arkadaşları beklerim).
bizim florasanlar için? balast gövdeye kaçak yapıyor muhtemelen ondan ufak ufak parlıyor kontrol kaleminin neon lambası gibi onlar söküldü enerji tasaruf lambası var artık.

18 Wattlık lamba ile deniyorum. Ben şöyle bir çözüm buldum bu işe.. Tasarruflu lambaya paralel olacak şekilde 220V luk bir röle bobini bağlayınca anahtar normal olarak çalışıyor. Röle bobini de küçük bir güç tüketimi yapacaktır ama başka çaresini bulamadım..
aynen kardeşim bunun tek çözümü o bobinsiz olmuyo başka ne denersen dene sonuç aynı

Çinliler bu tip anahtarların yanında direnç de veriyor cfl bağlanacaksa, değerini şu an hatırlamıyorum.
bobin gereksiz yeni icat yapmaya keşfedilmişi tekrr keşfwtneye gerek yok girin modeli sitedeki resimlere bakın şemada da direnç belirtilmiş floro devresi için!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri