LED DEVRESİ

Evet isis devre şeması ve pic için gerekli hex dosyasını ekledim. Devreyi çalıştırıp bakın çalışmasına. Yapmayı düşünürseniz veya değişiklik isterseniz (yanma süresi,led sayısı vb) yardımcı olurum.

Evet isis devre şeması ve pic için gerekli hex dosyasını ekledim. Devreyi çalıştırıp bakın çalışmasına. Yapmayı düşünürseniz veya değişiklik isterseniz (yanma süresi,led sayısı vb) yardımcı olurum.

Tamam hocam çok teşekkürederim.Ledler yolda hongkong tan geliyor.Benim amacım ledler gelene kadar devreyi tamamlayıp ledler geldiğinde testleri yapıp montajı tamamlamak.Bu dosyada devreyi bakır levhaya çıkarmama yarayacak çizim varmı acaba?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yurt dısından siparis verdiginiz led lerin linkini yazarmisiniz merak ettim nasil birseymis.

acme gönderdi

bende merak ettim kaç volt kaç amper kaç lümen ücreti nedir? nasıl sürülür..??Link verirseniz seviniriz.

Tabiki linkini veririm...

Link: http://www.aliexpress.com/snapshot/316203884.html

Beyaz-Sarı ve Beyaz-Mavi olmak üzere 2 farklı modeli var.Ben Beyaz-Sarı modelinden sipariş verdim.Uygulamayı 2009 model Bmw E90 aracıma yapmak istiyorum.Belki şimdi yapmak istediğim daha anlaşılır olmuştur ve sonuca daha çabuk ulaşırım.

Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

Guzel bir urun ama pahalıymış. Neyse. Bu urunun ucunda resimlerde 2-3 kablo gordum sanki bahsettiginiz pic kontrollu artarak yanan led devresi icin tum ledlere tek tek erisime ihtiyacınız olacagını dusunuyorum. Cok ingilizcem yok altinda yazanları pek anlayamadim ama bu led serit komple ya sari yada beyaz yanıyor gibi duruyor haberiniz olsun

acme gönderdi

Acme haklı görünüyor. Sitede ürün ile ayrıntılı açıklama yok ama istediğiniz gibi çalışmayabilir.

Guzel bir urun ama pahalıymış. Neyse. Bu urunun ucunda resimlerde 2-3 kablo gordum sanki bahsettiginiz pic kontrollu artarak yanan led devresi icin tum ledlere tek tek erisime ihtiyacınız olacagını dusunuyorum. Cok ingilizcem yok altinda yazanları pek anlayamadim ama bu led serit komple ya sari yada beyaz yanıyor gibi duruyor haberiniz olsun

acme gönderdi

Evet 3 adet kablo mevcut.Beyaz yanması için 2 tane kablo park ampullerinin artı ve eksisine bağlanıyor.Yanıp sönen sarı için 3. kablo sinyal ampulunun artısına bağlanıyor.Böylece parkları açınca beyaz yanıyor,sinyal verince beyazlar sönüyor ve sarılar sinyal veriyor.

Ürün açıklamarında çok fazla teknik bilgi yok.Bildiklerim ise: 12v, 85cm ve her 3 ledde bir diot olduğu. Bunların haricinde kaç amper,kaç adet ve kaç sıra led kullanıldığı hakkında bir açıklama yok.
Ledlerin yanma stiline gelince bunlar yeni nesil led.Diğer nokta ledler bence çok apache duruyor ama zevk meselesi tabiki tartışılmaz.Benim bu ledleri almamdaki tek neden düz şerit gibi yanıyor olması.

Saygılar....

Bunu ben el yapımı yapmıstım bir ara motoruma. Sıcak silikon cubugunun icine ledleri birbirine sık bicimde yerlestirmistim ışık cubuk icinde homojen bir sekilde dagılıyordu ama boyu kısa kalıyordu (silikon cubuk boyu kadar) birde cift renk nasıl olur dusunmemistim degisik fikir onu da deneyeyim bir ara

acme gönderdi

3 ledde 1 diyot olması ledlere ayrı ayrı bağlantı yapma açısından olumlu mu olumsuz mu acaba.Yani bir etken teşkil edermi?

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri