Laptop'umdan Bip Bip Sesi Geliyor Yardım Lütfen.

DokuzHarf

Üye
Merhaba Arkadaslar Hp Pavlıon Dv6 2157ET Marka Bır Laptopum var Yaklasık 2 Yılı Doldurmak Uzere Son Zamanlarda Ram Almak ICın Bır Bılgısayarcıya Gıttım Makınada 4 Gb Ram var 8i Destekledıgı ıcın 4gb daha alayım dedım. ıcınde 2 Slot oldugu ıcın ben bı slot bostur oraya Takarız dıye dusunurken ıcını actıgımzıda 2x2 oldugu anlasıldı neyse lafı uzatmadan kapatıp Topladık eve geldım ve 1 gun sonra makıne Normal sekılde acılıp Masaustu geldıkten Bırkac sanıye Sonra Bip Bip sesı cıkmaya basladı Bu Yaklasık 2 dk boyunca suruyor ses aralıkalrı 1-2 sanıye aralıkalrla oluyor 2 Dk sonra ses ıncelerek kayboluyor ve Takı Pc yyı kapatıp acıncaya kadar cıkmıyor bır daha neden kaynaklanıyor olabılır ?

İlave olarak satın aldığınız 4gbyte.lık ilave bellek modülü ile anakartta,açılıştan sonra kısa süreli bir uyuşmazlık yaşanıyor gibi görünmektedir.Her iki bellek ram kapasitesi,tipi,markası,gecikme süresi(CAS),çalışma frekansları,özellikleri bakımından ayni olmadığında bu tür durumlar görülebilmektedir.Olası hata durumları, ses sinyalinin durumuna göre aşağıdadır.

Her iki ram modülü birbirine her bakımdan eşitse;Bios ayarlarında,ram çalışma ferkenslarının "automatic" olarak algılanmasına ayarlı olup olmadığına bakın.Değilse(Seçilmiş bir özel çalışma frekansı veya overclock işlemi varsa) mümkünde bunu bios'tan otomatik olarak algılanacak çalışma ferkansı ayarına getirin.Bu taktirde ses uyarısı belki kaybolabilir,deneyip görmeniz iyi olacaktır.Bios için açılışta "delete" uzun süre basılı tutun,mavi ekranlı kısım gelsin.Kolay gelsin.

Sistem Açılışta Bip Sesi Çıkarıyorsa Anlamları Nedir ?

sürekli ses-------------güç kaynağı arızası
birçok kısa bip---------anakart arızası
1 uzun------------------bellek tazelenmesinde hata
1 uzun 1 kısa----------anakart veya bios çipi hatası
1 uzun 2 kısa----------ekran kartı arızası (eski kartlardaki dip switch kaynaklı)
1 uzun 3 kısa----------ekran kartı arızası
2 uzun 1 kısa----------ekran kartı arızası (ramdac kaynaklı)
2 kısa-------------------bellek eşlik hatası (parity)
3 kısa-------------------belleğin ilk 64 kb'lık bölümünde hata
4 kısa-------------------timer hatası
5 kısa-------------------işlemci hatası
6 kısa-------------------klavye denetçisi hatası
7 kısa-------------------işlemci hatası
8 kısa-------------------ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
9 kısa-------------------bios rom hatası
10 kısa------------------cmos okuma/yazma hatası
11 kısa------------------tampon bellek hatası (cache)

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri