Laptop kamerası nasıl değerlendirilir?

Yapacak arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.
Işte iyilik diye buna denir bence. :D;)

Arkadaşlar sonunda oldu. Arızalı laptop kamerasını bilgisayara usb üzerinden bağlayarak çalıştırdım. Kameranın çıkış bağlantı uçlarını usb uçlarına doğru bağlandığında çalışıyor. Win10 ile denedim. Sonuç olarak bu kameralar dahili de olsa usb üzerinden haberleşiyor.

Bravo! resim atarak bağlantıların nasıl yapıldığını, çalıştırdığın cam programını da atarsan sevinirim.Görüntü kalitesi nasıl?
Burdan her hurda atılmaz sonucu çıkıyor...
İyi çalışmalar.Kolay gelsin,teşekkürler.

Bravo! resim atarak bağlantıların nasıl yapıldığını, çalıştırdığın cam programını da atarsan sevinirim.Görüntü kalitesi nasıl?
Burdan her hurda atılmaz sonucu çıkıyor...
İyi çalışmalar.Kolay gelsin,teşekkürler.

Bağlantısı için kameranın karının üzerinde entegre var. Bu entegrenin pdf veya datasheet bulup bağlantısını ona göre yapmak gerekiyor. Konuyu başından itibaren takip edersen bir tane kamera hurdaya çıkardım. Yanlış bağlantı yüzünden. Çalıştırdığım program, Win10'nun kamera programı. kamerayı bilgisayara bağladığımda USB kamera olarak görüyor. donanımı otomatik yükledi ve çalıştı. Görüntü kalitesi ise ortam aydınlatması iyi ise güzel biraz karanlık ise çokta iyi değil. Sonuç olarak wepcam olarak kullanılır. Küçük olduğu için gizli kamera veya başka projelerde kullanılabilir. Resmini en kısa zamanda eklerin

Forum istatistikleri

Konular
128,261
Kullanıcılar
450,083
Son üye
bilgees

Yeni konular

Geri