Laptop alacağım lütfen yardım edin

Hepar_-_

Üye
- Çift çekirdekli işlemci (Intel Core 2 Duo veya daha hızlı)
- Intel Core2Duo @ 2,4 Ghz Windows XP / Windows Vista / Windows 7.
- 2 GB of RAM.
- DirectX ® 9.0c destekli, 3D ivmeli 256 MB video kart ( Shader Model 3.0 destekli veya daha yüksek)
- ATI RADEON hd 2900. NVIDIA GEFORCE 8800 GT... olabilecek bir laptop ne kadardır? Hangi markalar iyidir bilgi verirseniz memnun olurm

Niye çift çekirdek, veişlemci hızı yüksek iken niye düşük ram, düşük ekran kartı benim 3 sene çnce aldığım ve halen kullanmaka olduğum laptop 4 gb ram 512 mb ekran kartı var işlemci 2.1 gHz şu an gayet iyi götürüyor. Aslında bilgisayar alırken seçenekleri ihtiyaçlar belirler kullanılacak programlar, film mi izlemek istiyorsunuz, nette gezeyim yeter düşüncesindemisiniz gibi. Siz zaten özellikleri belirlediğinize göre bunları düşünmüşsünüzdür. Ben şukadarını söyleyebilirim Toshiba Türk kullanıcıya hitap ediyor, özellikle benim gibilere ben laptop üerinde yemek yerim çay dökerim, yatakta film izler laptopı ranzadan yere düşürürüm, ama halen sorunsuz çalışır yetmezmiş gibi laptopı tamamen söktüm tüm parçaları çıkardım ki ilk defa sağlam bir laptopı (3. defa bir laptopı) parçaladım neyseki aynen geri topladım hiç problem olmadı. Bunun yanında en iyi laptop sony gibi gözüküyor ama öyle değil Dell bir numara sony de aynı değerde ama fiyatı aynı özellikler için birbuçuk katı oluyor, ayrıca Dell de servis çok iyi çalışıyor. Bu 3 markanın dışındakilere hiç elimi uzatmam.

Bilgisayarı kullanım amacınız önemli

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

oyun ve net amaclı yukarda vrerdiğim özelliklerinden aşağısı olmayacak. Kaç liraya alabilirim

oyun oynayacaksan cache bellek ve ekran kartı önemli biraz araştır forumları

Nvidia Geforce 650 Ti al bence oyun için en iyisi.

hangi donanım olsa olsun ama marka olarak toshiba yı tek geçerim.

oyun oynamayı düşünüyorsanız kesinlikle harici ve en az 1gb ekran kartlı bir notebook almalısınız.
ayrıca bazı markalar oyun ve grafik ağırlıklı uygulamalarda fazla ısınma sorunu yaşatabiliyor. o yüzden tecrübelerime dayanarak önerebileceğim bir kaç marka şöyle: ASUS, DELL, LENOVO, TOSHIBA.
Eğer "i" serisi düşünmüyorsanız fiyatlar uygun. bugünün fiyatlarına göre yaklaşık 1000 tl civarında uygun bir notebook alabilirsiniz.

a8 islemci oneririm islemciyi gectim grafik super oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri