Kumtel İntercom Bağlantı

soneleman

Üye
Elimde bulunan iki adet Kumtel intercom diafonu kullanmak istiyorum fakat bağlantı sıralamasını bir türlü çözemedim. İkisininde arkasında 1-2-3-4-5 bağlantı vidaları ve ikişer adet Z ikişer adette K vidası mevcut nasıl bir bağlantı yapmalıyım...

tüm 1,2,3,4,5 ları birbirine paralel bağlayın.
Z zili(kapı zil butonundan gelen uç ile ,trafodan gelen eksi uç bağlanır) ,
K kapı otomatiğinin uçlarıdır(Cihazın anahtar işareti vardır.Buton bağlıdır K uçlarına.Cihaz buton görevi yapar.)

1-2-3-4-5 uçalarını paralel bağladıktan sonra z uçlarınada butondan gelen enerji ucuyla eksi enerji kablolarını bağlayacağım yalnız artı ve eksi yönü farkedermi daha doğrusu ben bu cihazları iki nokta arasında diafon olarak kullanmak istiyorum yani zil butonu ve kapı butonu kullanmak istemiyorum sadece telefon gibi kullanmak istiyorum o zaman enerji uçlarını nereye bağlamam gerekir..

elinizde diafonlar bina iletişim sistemidir yani birbiri arasında görüşme yapamazlar. ama istediğiniz özelliğe göre kumel telediafon set var telefon şeklinde olup iki şube arası görüşme yapıyor.üstelik 2 kablo ile çalışıyor ve 12 V. adaptörü sayesinde çalışıyor çok basit kurulumu var. 0352 327 30 11 fabrikanın telefonu mutlaka yardımcı olacaklardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri