Kumanda Devre Sorusu

yha ugur usta bu gonderdiğin çizimlerin ekts similasyonu olarak gonderemiyomusun çünkü resim olarak gonderdiginden sag tus farklı kaydet yapıyorum ozaman da kontak isimleri fln tam net olarak belli olmuyo yada farklı bi yoldan mı kaydetmem gerekiyo acaba??

kardes sen ıste ekst dosyası olarak atayım resım olarak gondermemin nedeni cızımlerı ısteyen arkadasların devreyı kendılerı cızerek anlamasıdır hangı cızımı ıstıyorsun

yoo saolasın istediğim bi devre yok sadece resim olarak gönderdiginde kontak isimlendirmeleri pek anlaşılmıyo o yüzden dedim daha once birkaç kere yardımların olmuştu zaten saolasın kardeşim

zor bir soru plc ile çok kolay oulrdu aslında...

yoo saolasın istediğim bi devre yok sadece resim olarak gönderdiginde kontak isimlendirmeleri pek anlaşılmıyo o yüzden dedim daha once birkaç kere yardımların olmuştu zaten saolasın kardeşim

rica edrim kardesım her zaman buralardayız

bun türlü uygulamaları kimler ister hiç anlamış değilim niyeki 5 kere basınca start alsın zaten bunlarla ugrasılmasın diye otomasyon var.

ne alakası var ben hayatımda kumanda görmedim iki yıllık elektronikteyim plc yi patır patır öğrendik...düz lise çıkışlıyım bide bu sözüm 1. sayfadaki bi arkadaşa idi :)

Son düzenleme:
bun türlü uygulamaları kimler ister hiç anlamış değilim niyeki 5 kere basınca start alsın zaten bunlarla ugrasılmasın diye otomasyon var.

devre mantığını ve rölelerin ya da kontaktörlerin çalışma sırasını öğrenmede ve çizmede pişmek için.ben de öğretmenim.ödevi veren hoca da otomasyonun varlığını bildiğinden hiç kuşkum yok.sadece o zamanki konular ile ilgili verilmesi gereken bir ödevdir bu.

Arkadaşım bir adet counter kullanabilirsin, counteri 5 setleyip 6. basmada resetleteceksin?

ne alakası var ben hayatımda kumanda görmedim iki yıllık elektronikteyim plc yi patır patır öğrendik...düz lise çıkışlıyım bide bu sözüm 1. sayfadaki bi arkadaşa idi :)
kumandayı PLC den ayırmakla büyük hataya düşüyorsunuz elektrik bir bütündür ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyi olursunuz buda sorulurmu diyen arkdaşlara bir sözüm var klasik bir devre sorup öğrencinin kopyala çiz yapıp hiçbir şey öğrenmemesi daha mi iyi olur burdaki amaç da farklı devrelerle öğrencinin daha fazla ilgisini çekmek ama bazı arkadaşlar egolarını tatmin etmek için hazır çizip veriyorlar halbuki küçük kopyalarla yada çizimini yükle hatana bakalım demek varken eğitime ihanetin içine düşüyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri