Kullanılan Elektrik ve Anlaşma Gücü Hakkında

brightlord

Üye
Merhaba
Aylık kullandığım elektrik 1325 kwh anlaşma gücü ise 6000 yazıyor.
Bu şu demek midir?Aylık 6000 kwh sınırını aşmadan elektrik harcayabilirim?
Eğer doğru anladıysam sözleşme gücümün şu an 4'te birini bile kullanmıyorum.(Mesken)
6000/1500=4 kullandığım 1325 kwh.

Çarpan/Demand/Anl.Gücü 1000/-/6000
Sayaç Luna
Yanlış düşünüyorsam doğrusunu söylerseniz sevinirim,eğer düşüncelerim doğruysa onaylarsanız sevinirim.

Uzun lafın kısası aylık ne kadar elektrik harcayabilirim?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Harcarsın ama, tabiki bedel karşılığı, Sözleşme gücünü aşdıgın ada da, zamlı bedel ödersin..

sözleşme gücümü tam anlayamadım onu bana açıklayabilir misiniz?Benim kullandığım ve yaptığım hesap doğru mu?Ayda 6000 kwh mi harcayabilirim?

Şimdi 6 kwh benim sözleşme, benim günlük tüketimim 43 kwh 43/24=1,79 doğru mudur?
saatlik 1,79 kwh harcamış oluyorum?Saatte 6 kwh ye kadar harcayabilirim?

Meskenler için bir sorun yok. İstediğin kadar kullanabilirsin. Aslında diğerleri içinde bir sorun yok istedikleri kadar kullanılırlar. Mesela ticarethaneler 9 KW dan itibaren reaktif tarifeyede tabi olurlar. Çok büyük güçlü sanayi kuruluşları puant anlaşması yaparak anlaşma gücünü astiklarinda farklı tarife üzerinden fatura öderler.

Meskenler için bir sorun yok. İstediğin kadar kullanabilirsin. Aslında diğerleri içinde bir sorun yok istedikleri kadar kullanılırlar. Mesela ticarethaneler 9 KW dan itibaren reaktif tarifeyede tabi olurlar. Çok büyük güçlü sanayi kuruluşları puant anlaşması yaparak anlaşma gücünü astiklarinda farklı tarife üzerinden fatura öderler.
normalde kwh 1 liraysa kaç aştıysan aştığın kadar *0,5 lira gibi bi ekstra ücret çıkıyor belki çok aşarsan kat sayısı vardır katlanıyordur gerçi bilmiyorum

Teşekkürler 9 kwh ye kadar kullanmayı düşünüyordum aslında,6 kwh olduğu için bir sıkıntı yaşar mıyım dedim,tesisatta ufak bir değişiklik yapacağım 9 kwh kaldırmayabilir.

Peki sözleşme gücünü artırmam gerekir mi?Zamlı ödemek istemiyorum.
Zamlı ödersem 6 kwh lik harcama yapacağım o zaman.

Teşekkürler 9 kwh ye kadar kullanmayı düşünüyordum aslında,6 kwh olduğu için bir sıkıntı yaşar mıyım dedim,tesisatta ufak bir değişiklik yapacağım 9 kwh kaldırmayabilir.

Peki sözleşme gücünü artırmam gerekir mi?Zamlı ödemek istemiyorum.
Zamlı ödersem 6 kwh lik harcama yapacağım o zaman.
öyle çok extrem bi cezası yok ucundan geçiyorsanız dediğim gibi geçtiğimiz kısma extra 0.5x para ödüyoruz biz fabrikada.

Sözleşme gücü birimi kW dır. Fatura edilen ise Kwh dır. Sözleşme gücünüzün düşük,tüketiminizi yüksek olması tarife birim fiyatiniza etki etmez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri