KRK reaktif güç kontrol rölem var P2 konumunda saçmalıyor

kardız

Üye
Krk zerovar güçkontrol rölem p2 konumunda saçmalıyor p1 konumuna aldığımzaman ise tedaş sınırlarını tutturamıyorum mevcut yüküm 30kw civarında dengesiz yük

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
birde bu dengesiz yükler için yeniçıkan röleler varmış bunlar hakkında bilgisi olan vekullanan arkadaşlardan destek bekliyorum şimdiden teşekkürler

Kael Varkombi 12 ve Entes RG3-12C/CS benim kullandığım röleler.Daha önce End/Aktif oranı 0.25 ten
aşağı düşmeyen tesislerimizde ,değerler,bu rölelerle değiştirdikten sonra 0,09-0,10 değerlerine düştü.
Hızlı yük değişimi olmayan yerlerde oldukça başarılı röleler.

Akaryakıt istasyonunda Zerovar ı P2 de kullanıyorum çok dengesiz bir yük var ve şua nda %13 ten yukarı çıkmıyor ..Ara ara saçmaladığında ise bir bakıyorum ya sigorta atmış ya kontaktörle geçirmiyor yada salakça bi arıza var malum müşteri ucuzcu birtek zerovar a para verior kontaktöre sigortaya para vermeyince 2-3 YTl lik çin malllarını kullanıyoruz olan oluyor... bi sistemi gözden geçir 30kW lık bir sistemde zerovar ile %5 i geçmemen lazım bide bu iş markaya bakmıyor
Bi istisna kullandığın zerovar da arızalı olabilir
kolay gele

teşekkür eederim p2 konumuna aldığım zaman aşırı ve düşük ledleri yanıyor röle süreklidevreye kondansatör alıp çıkartıyor bunu çözmem için ne yapmam lazım

p1 konumuna aldığımda ise değerleri sinirda tutmakta zorlanıyorum

P1 progamında bağlı olan tüm kondansatör grupların trifazedir dengesiz güçler için uygun değildir ancak p2 de ilk altı kademe trifaze olarak bağlanır kalan 6 kademeyede monofaze kondansatör bağlanır
örneğin
kademe 1= 3x0,5kVar
kademe 2= 3x0,5kVar
kedeme 3= 3x1kVar
kademe 4= 3x1kVar
kademe 5=3x2,5kVar
kademe 6=3x2,5kVar
kademe 7= L1 için 1x0,5kVar
kademe 8= L1 için 1x1 kVar
kademe 9= L2 için 1x0,5kVar
kademe 10 = L2 için 1x1kVar
kademe 11 = L3 için 1x0,5kVar
kademe 12 = L3 için 1x1 kVar

bu tablo, P2 için örnektir ve senin ihtiyaçlarına göre kondasatör gruplarını ayarlayabilirsin
birinci fazdaki akım trafosu k1l1 e geliyorsa aynı faz L1 e gelmeli bunlar karışırsa cihaz sapıtır
k ve l uçları ters bağlı ise devrede hiç kondansatör yokken kapasitif yani aşırı kompanzasyon gösterir
bunlara dikkat edersen sanırım işin rayına girer

sayın kardız rg12 c entes gerisi hikaye kolaygelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,477
Kullanıcılar
450,428
Son üye
arisu697

Yeni konular

Geri