kpss ilgili yardım bekliyorum

cengiz1981

Üye
arkadaşlar ben meslek yüksek okulu mezunuyum allah izin verirse eylülde kpss ye girecemde aklıma takılan konu diyelim iyi bir puan aldım bu arada istanbulda ikamet etmekteyim devletin hangi sektörüne girmem daha iyi olur ve maaşlar ne durumda suanda iyi bir işim var ama ilerde ne olur belli olmaz tabiri caizse sırtımı devlete yaslamak istiyorum açıkcası bu konu ile bilgisi olan arkadaşların beni aydınlatmasını istiyorum yardımcı olan arkadaşlara simdiden çok teşekkürle ederim

bu tür konularda memurlar.net i takip et derim orada birçok sorunun cevabını bulabilirsin

sen calıstıgın işi sakın bırakma .2006 daki sınavdan 80 2008 de 85 puan aldım ama sadece sınavdan sonra bir tercih yapma sansım oldu ondada yerlesemedik devletimiz hukumetimiz saolsun tabi yukarda dayın varsa orası ayrı girmemezlik yapma sınava keske teknisyen olarak kalsaydın yerlesme ihtimalin yuksek okullara gore % 90 daha fazla.neyse hayırlısı olsun eger yerlesir sende neresi olursa farketmez nasıl olsa 3 yıl sonra istedigin yere tayin yapa bilir veya becayiş bula bilirsin .

cok uzun zaman olmadı mezun oldugum ünv.öğ. görv. ziyarete gittim biraz muhabbet ettik.bana dediki sedat bircok arkdasın işini gücünü bırakmıs sarılmıs kpssye sırtını devlete dayamaya calısıyor güldüm bende bakalım devlet nereye dayayacak sırtını sizce sebebi ney dedim tabi herkesin sıkıntısı çalişma saatlari verilen maaslar iş güvencesi vs vs. böyle giderse yakında ciddi anlamda sanayide teknik personel sıkıntısı yasanacak gibi konustu sanırım gisişhat hiç iyi değil üretmiyoruz çünkü

kpss.forum.net e üye olursan ordan gelişmeleri takip edebilirsin...

branşın ne bilmiyorum ama üniverstede okurken ceşitli dallara memur olan arkadaşlar oldu. lise mezunu durumda girdi bu arkadaşlar üniversite bitmeden lise branşlarıyla devletmemuru oldular. olanların durumları şu sağlık sektörü hava alanları bu arkadaşlar 1500 civarı ve dönersermayedan gelir. trt ye giren arkadaşlar 1800 ve ek göstergelerle 2000 alıyorlardı yıl 2008-2009. ve bu arkadaşlar hem okudular hemde memur oldular. yani sende işin ii ise hem çalıştığın yerde hemde devlete bulana bilirsin. hayatında başarılar

evvallah arkadaşlar çok sağolun verdiğiniz bilgileriniz için malum kpss de puan 75 de kaldık olmadı allaha sükür işimiz iyi
şimdilik burda devam :)

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri