konveyör

Ulubey12

Üye
Sitede yeni olduğum için paylaşım hakkında bir kabahatim varsa mazur görün.okulda bir proje ödevi aldımi yürüyen bant yapacagım.bantta 2 adet sensör bulunacak ve sensörlere sayıcı bağlamak durumundayım. sensör ve sayıcıyı birbirine nasıl kordine edebilirim.teşekkürler.

Son düzenleme:
çok basit piyasa enda marka sayıcılar var bunlardan yararlanabilirsin.
çok kolay ve pratik çözümler sunuyor

Öncelıkle kullanacagın sensörü seçmelisin.Kapasitif veye endüktif.sensörün çıkış ucunu sayıcıdaki input girişine bağlıyorsun.bununla ilgili enda marka sayıcılar bölümüne bakabilirsin.
NOT:pNP sensör kullanmalısın

Öncelıkle kullanacagın sensörü seçmelisin.Kapasitif veye endüktif.sensörün çıkış ucunu sayıcıdaki input girişine bağlıyorsun.bununla ilgili enda marka sayıcılar bölümüne bakabilirsin.
NOT:pNP sensör kullanmalısın
fotosel kullanacagım ve ona baglanan sayıcı ıle veri alacagım..bir sorum daha olacak konveyöre ne tür bir motorla yol verebılırım ? kucuk bı konveyor olacak

ufak yollu dc motor kullanabilirsin.motorun hızını kontrol edebilmek için kendin kart yapabilirsin bununla ilgili birçok devre var.

direk pot ile kontrol edemessin

Arkadaşlar konveyöre yol verdim gayet güzel çalışıyor,12v 200 devir dc motor ile sürdüm,kayışlı sistem ile çalıştırdım..hızını ıstedıgım ayarda dusurebıldım.. smdı tek sıkıntı sayıcı... pic gerektırmeyen sayıcı önerilerinizi bekliyorum,

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri