Kontaktör veya Buna Benzer Bir Eleman Seçimi

SkyGod

Üye
Merhaba sayın üstatlarım,

Aklımda bahçe kapısının hareketine göre enerji geçiren ve kesen bir kontaktör sigorta vs. tarzı birşeye ihtiyacım var fakat aradığım şeyi bir türlü bulduramıyorum. Aklımdaki düşünce şu ki, raylı bahçe kapımız var. Kapının üzerine monte edilecek bir kontaktör veya eleman ile kapı yarıya kadar açıldığında kontaktörün enerjilenmesini sağlayacak ve aydınlatmayı yakacak bir elemana ihtiyacım var fakat bir türlü aradığım şeyi bulamıyorum. Nasıl bir şey yada ne tarz bir şey tercih etmeliyim. Kapının hareketi ile kontaktörün enerjilenmesini istiyorum. Kapı tersi yönde kapatıldığında ise enerjinin kesilmesini sağlayacak bir elemana ihtiyacım var. Bu tarz bir eleman var mıdır? Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1. Yanmasını istediğiniz yerden sonraya şerit halinde miknatıs konup bir reed röle tetiklenebilir.
2. İnfrared alıcı verici ile aralarına bir engel konarak ışığı yakacağı konumda birbirlerini görünce tetiklenme sağlanır.
3. Tekerlekli sviç ile kapının, ışığın yanacağı noktasından sonrasına kadar bir çıta ile yükseklik oluşturarak mekanik olarak tetiklenerek ışık yakılabilir. Geri gelince de söner

Ekli dosyalar

• KW12-3_01-500x500.jpg
    KW12-3_01-500x500.jpg
    36.8 KB · Görüntüleme: 3
Kapı istediğin noktaya kadar acılınça yarım kapı destek ayağının oraya bir işaret koyun isaret koyduğunuz yere kapı acılınca bir engel olmayaçak cıkıntılı bir metal parca kaynak yaptırın. kapı destek ayagının orayada 1 tane tekerekli siviç yerleştirn kapı hareket etikse sivic tekerleği dönsün kapının üzerinde kaynak yaptığın cıkıntıya gelince devreyi acar yada kapatır siviç
1711829059137.png

1711829082581.png

Forum istatistikleri

Konular
128,234
Kullanıcılar
450,033
Son üye
Demir12312

Yeni konular

Geri