Kontaktör ler Hakkında bilgi....

Selamünaleyküm arkadaşlar bi sorum olacaktı. Bi motor çalıştıracağız motora gelen kablonun 3 damarı var ve bu motor basınca göre çalışıp duracak. Burada mecbur kontaktör bobin in de 2 faz kullanacağım faz nötr yerine. Peki arkadaşlar bobin in de çift faz kullanacağım için kontaktör ün gücü ne olmalı yardımcı olursanız sevinirim Allaha emanet olun.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
380v bobinli kontaktör, motor gücün kaç kw ise o güçte kontaktör kullanacaksınız..

Yok kontaktör ün bobin i için diyorum normal motor 2.2 kw 22 kw kontaktör taktım bi müddet sonra yandı o yüzden soruyorum. Bobin ine faz nötr girecek durum yok çift faz girmem lazım

Selamünaleyküm arkadaşlar bi sorum olacaktı. Bi motor çalıştıracağız motora gelen kablonun 3 damarı var ve bu motor basınca göre çalışıp duracak. Burada mecbur kontaktör bobin in de 2 faz kullanacağım faz nötr yerine. Peki arkadaşlar bobin in de çift faz kullanacağım için kontaktör ün gücü ne olmalı yardımcı olursanız sevinirim Allaha emanet olun.
3 fazlı basınç anahtarları var konpresörlerde misal basınç 4 barın altına düşünce kesiyor 6 barın üstüne çıkınca çalışıyor elektriği vewrdiğiniz basınç düşükse devreye giriyor basınç yüksekse düşmesini bekliyor.Bu motorun gövdesini ayrıca topraklamayı unutmayın kablonuz 3* çarpı diye topraksız bırakmayın mutlaka toprak çekin uygun kesitte!

Bizde bağlı olan tek fazlı o yüzden bu sistemi yaptım şuan 45 kw kontaktör taktım 2 gündür bi sıkıntı yok. Ama işte bu sistemin kaç kw kontaktör koymamız gerekir bunu öğrenmek istiyorum

Yok kontaktör ün bobin i için diyorum normal motor 2.2 kw 22 kw kontaktör taktım bi müddet sonra yandı o yüzden soruyorum. Bobin ine faz nötr girecek durum yok çift faz girmem lazım

Muhtemelen kontaktörü yakarsınız çünkü sargı direnci 230 volta göre tasarlanmıştır.

Ne yapmak istediğinizi baştan detaylı şekilde yazın.

Saygılar....

Bizde bağlı olan tek fazlı o yüzden bu sistemi yaptım şuan 45 kw kontaktör taktım 2 gündür bi sıkıntı yok. Ama işte bu sistemin kaç kw kontaktör koymamız gerekir bunu öğrenmek istiyorum
380/220 trafolar var kva ya görr fiyatları artıyor sizin bu sistemde 100 tl lik bir trafo işinizi görür ve hatta motorun olduğu yerde aydınlatma da yapabilirsiniz veya başka 220 vac de çalışan cihaz çalıştırabilirsiniz ben 220/110 trafolarla kore malı makineleri revize ettim ve sorunsuz çalışıyor çok şükür. Motorun yakınına birde topraklama çubuğu çakıp pano ve motoru topraklarsınız olur biter

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri