kontaktör bobinini 110 volta dönüştürmek

bir veye iki tane ise orjinal 110.volt bobin yerine 220.volt bobin al değiştir siemens 3TF-43 kontaktör için 220.volt . sipariş N0: 3TY7 403 0AM0 17.80 TL
şayet büyük bir 110 votla çalışan kumanda devres ise 380/110. volt izalosyon trafosu al sorunsuz kulan.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bobin sarmaya değmez. Gene de denemek istiyorum derseniz. Bobinin içine nüve koymanız gerekir. Başka türlü yanar.
Direnç bağlayayım derseniz. Ohm kanunundan basit hesap ile omajını ve gücünü hesaplayınız. Bu direnç ısınacaktır.

3 tf 43 kontaktörün bobini 110 voltta çektirmesi için bobininde kullanılacak telin ölçüsü ve spir sayısını yazabilirmisiniz?

kullandığımız italyan makinaların kumandaları 110 volt buralarda bulunmuyor şimdiden teşekkürler
geçen sene ben konyada idim bizim makinalarda 110v konya ve ankarada 110v kontaktör ve röle bulmuştum haberin ola kolay gelsin

En ucuz çözüm trafo kullanmaktır. 220/110 oto trafo ile halledersiniz. Kaç kontaktör kullanılıyor kumanda devresinin gücüne göre bir oto trafo işinizi görecektir. İllaki kontaktörleri sarmak istiyorsanız kendi sargısının yarı kesitinde iki kat sararsınız olur.

piyasada ıstemedığın kadar kontaktor bobini var ac 220 110 48 24 benım bildığım

220 yi 110 volta dusuren diyot da bir secenek ne nuve ne trafo ne direnc

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

220 volt için sarılmış bir bobinin sipir sayısı sayılır.Tel kesidi ölçülür.Ölçülen kesidin iki katı hesaplanır.Sayılan sipir sayıs ikiye bölünüp 110 volt için hesaplama yapılıp bobin sarılır.Teredütsüz normal çalışma görülür.Kolay gelsin.

En ucuz çözüm trafo kullanmaktır. 220/110 oto trafo ile halledersiniz. Kaç kontaktör kullanılıyor kumanda devresinin gücüne göre bir oto trafo işinizi görecektir. İllaki kontaktörleri sarmak istiyorsanız kendi sargısının yarı kesitinde iki kat sararsınız olur.
Düzeltiyorum kesiti iki katına çıkarıp sipir sayısını yarıya indirirsiniz olacaktı.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,124
Son üye
Ekolll

Yeni konular

Geri