kompanze takip sistemi kuran var mı.

slm arkadaşlar,sadece merak ettiğim için soruyorum.aramızda internet üzerinden takip sistemi yapan varmı ve hangi roleyi kullanıyor.aynı bina içerisindeki bir pc ile o binadaki pano takibi bu soruya dahil tutmuyorum...herkeze iyi çalışmalar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm arkadaşlar,sadece merak ettiğim için soruyorum.aramızda internet üzerinden takip sistemi yapan varmı ve hangi roleyi kullanıyor.aynı bina içerisindeki bir pc ile o binadaki pano takibi bu soruya dahil tutmuyorum...herkeze iyi çalışmalar...

Bunun için gerekenler:
1. PC yazılımı
2. Ethernet üzerindense ehernet-rs485 dönüştürücü
3. GPRS üzerindense gprs-rs485 dönüştürücü
4. rs485 portlu röle, cihazlar

Gepa dan örnek verebilirim. gepanın ethernet yada gprs gatewayi ve limitsiz yazılımı ile sayaçları, analizörleri ve röleyi uzaktan izleyip kumanda edebilirsiniz.

Bütün cihazlar birden, tek bir yazılım üzerinden görülür. İstatistik bilgileri için Kayıtları tutulur.

Örneğin 50 farklı firmanın sayaçlarını ve rölelerini,
1 notebook üstünden türkiyenin her yerinden izlemek istediniz.

Bunun için 50 farklı yere 50 farklı GPRS gateway takarsınız. Eğer hepsi aynı rs485 hattı üzerine bağlıysa 1 gprs gateway de yeterlidir. İnternet bağlantısı olan yerlerde ise ethernet gateway bağlarsınız. (statik IP istemez)
1 tane de turkcell VIN'ı notebooka bağlayıp, 50 farklı firmanın sayaçlarını rölelerini sürekli olarak yada istediğiniz de görebilirsiniz.

VIN yerine internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan da takip edebilirsiniz. Bu seçenekte ise sadece bürodan izenebilir.

maliyet bilgileri:
1 defalık olanlar:
gateway maliyetleri (1 gatewaye 32 röle veya sayaç bağlanabilir)
Aylık sürekli olanlar:
Turkcell tercih edilmişse
Aylık Vın ücreti 40tl (büroda internet varsa buna gerek yok ve bir bağlantı birden fazla röleye yeterli)
SIM data hattı ücreti 10tl (kullanılan gprs gayteway sayısı kadar )

örneğin 50 farklı yer, 30 farklı gprs gateway kullanılarak bağlanılmış ve PC tarafında turkcell VIN seçilmişse aylık takip gideri 30x10+40=340TL olacaktır. Bunu turkcelle ödersiniz. bunun dışında Herhangi bir firmaya bağlı kalmazsınız. röle sayaç datalarınızı da üçüncü kişiler göremez. direk bağlantı kurmuş olursunuz.

Bağlantılar gerçek zamanlıdır. birkaç saniye internet gecikmesi dışında gecikme yaşamazsınız. bunun anlamı şudur: İstanbuldan röleyi çek komutu vermişseniz max 1-2 sn içinde karstaki röle çeker. yada harmonikleri oku demişseniz 1-2 sn içinde ekranınıza gelir.

evet yapılabılır detaylı bilgi almak istiyorsan entes rg12-cs ürününü arastır aradığın bircok şeyden daha fazlasını bulacaksınız.

arkadaşlar benim amacım nasıl yapıldığını öğrenmek değil,tabikide entes ,gepa vs gibi firmalardan teknik destek alınarak yapılabilir ki o kadar zor olduğunu düşünmüyorum.sadecece şuan bir yerden başkabir yerdeki röleyi takip eden arkadaşlar varmı ve hangi roleyi kullanıyorlar.

Uzaktan takibini yaptığım reaktif röleler var. Özelden mesaj atarsanız size kullanıcı ve şifre verir, uzaktan izlemenizi sağlarım. Memnun kalırsanız siz de kendi ünitelerinizi uzaktan takip etmeye başlarsınız.

Uzaktan izlediğim ve müdahale bile edebildiğim reaktif röle EKR24k elektropan reaktif röledir.

kts online bizim partnerimizdir yaklaşık 150 ye yakın yerin takibini yapıyorlar kael varkombi-12 ile .Aynı zamanda pozitif yazılımıda öneririm kocaeli firmasıdır.

kompanze takip sistemi kuran var mı. soru bu ama cevap bana göre KOMPANZE yi neden takip edelim kompanze ne yaparsa yapsın bizim baz almamız gereken SAYAÇ tır. bu yüzden sayaç uzaktan takip en doğrusudur paranızı boşa israf etmeyin.

bahsettiğim sistemde sayaç ve röle için ayrı masraf yapılmasına gerek yoktur.
sayaç ve röle tek gprs yada ethernet gateway ile takip edilebilir. ayrı ayrı masraf istemez.
yani sayaç okuma sistemi kurmak demek aynı zamanda röle okuma sistemi kurmak demek.

kompanze takip sistemi kuran var mı. soru bu ama cevap bana göre KOMPANZE yi neden takip edelim kompanze ne yaparsa yapsın bizim baz almamız gereken SAYAÇ tır. bu yüzden sayaç uzaktan takip en doğrusudur paranızı boşa israf etmeyin.

sayaç takibini R.G.K.R. üzerindende yapılabilir hem müdahale EDEBİLİRSİN sayaça ne gibi müdahale edebilirsin yani yararı ney ?

sayaç takibini R.G.K.R. üzerindende yapılabilir hem müdahale EDEBİLİRSİN sayaça ne gibi müdahale edebilirsin yani yararı ney ?

en iyisi ikisini birden izlemek. asıl fatura bilgisi sayaçtan alındığı için. gerektiğinde sisteme müdahale etmek için. rölenin sayaçlarıyla sayacın bilgilerini kıyaslamak için.(fark çok çıktığında genelde sayaç değişikliği ile sorun çözülüyor.)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri