kompanze şartmı ?

evet çekmiyorlar dostum çünkü ac gerilim dc gerilime çevrilyor,sürücüler üzerinde bol miktarda dc kondansatör var ve elde edilen dc gerilim tekrar
ac gerilime çevrilyor,

Bu cevabınız bir UPS'e istediğin kadar endüktif reaktif yük bağla şebekeden hiç endüktif reaktif güç çekmezsin hatta kapasitif güç çekersin. Cümlesi kadar mantıksız cosfiyi dengeleyen sistem vardır UPS içinde o yüzden yeni nesip UPS'lerde cosfi 0,99'a getirilebilinmiştir.
Motor sürücü devrelerinde olay daha farklıdır harmoniklerinde etkisi vardır.

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
böylesi bir sistem için kompanze yapmaya gerek yoktur
çünkü zaten sürücüler üzerinde bir hayli kondansatör vardır,
hatta sisteminiz kapasitif yazabilir.

Arkadaşım soruyu kendin soruyosun verilen cevapları beyenmeyip cevabını kendin yazıyorsun.Çok merak ediyorsan cosfimetre bağlayıp yada reaktif sayacı okuyarak aradığın cevabı bulabilirsin.

Arkadaşım soruyu kendin soruyosun verilen cevapları beyenmeyip cevabını kendin yazıyorsun.Çok merak ediyorsan cosfimetre bağlayıp yada reaktif sayacı okuyarak aradığın cevabı bulabilirsin.

amacım bu konuyu tartışmaktı arkadaşım,sürücüleri bize sağlayan firma
kompanzasyon gerekmediğini belirtti,ayrıca yukardaki yanıtlara bakarsan
kompanzasyonun gerekli olduğu belirtilmiş.

benim amacımsa konunun teknik olarak anlaşılmasıdır,yoksa ukalalık vesaire
yapmak değil,tatmin edici bir yanıt vermedim sadece gerek olmadığını
düşünyorum.ve ayrıntılı bilgiye ihtiyacımız var

saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular