Kombimi İstegim Zaman Aralıklarında Nasıl Çalışmasını Sağlarım

komsumuzun evinde kombi 24 saat calısıyor ancak bunu belırlı saatlerde calıstırmak ıstıyoruz bıraz arastırma yaptım zaman saatı tarzında cevaplara ulaştım ama pek bişiy anlamadım acıkcası kendım bir devre yapıp ? zaman rolesı tarzında istedigim sonuca ulaşabılırmıyım ?
Yardımlarınız İçin Teşeküürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
komsumuzun evinde kombi 24 saat calısıyor ancak bunu belırlı saatlerde calıstırmak ıstıyoruz bıraz arastırma yaptım zaman saatı tarzında cevaplara ulaştım ama pek bişiy anlamadım acıkcası kendım bir devre yapıp ? zaman rolesı tarzında istedigim sonuca ulaşabılırmıyım ?
Yardımlarınız İçin Teşekkürler...
dijital analog bir çok ürün var google amcaya bakarsan görürsün

xB8dkp.jpg

Oda termostatları, kombiye uygun zamanlayıcılar var. Ama tasarruf için kobi ve petek bakımını yapın ihmal etmeyin, kapıları sık açıp kapamayın, su basıncını 1,5 ta tutun, peteklerin önüne engelleyici eşya koymayın, diğer kombi tasarruf önlemlerini de gözden geçirin.

Oda termostatları, kombiye uygun zamanlayıcılar var. Ama tasarruf için kobi ve petek bakımını yapın ihmal etmeyin, kapıları sık açıp kapamayın, su basıncını 1,5 ta tutun, peteklerin önüne engelleyici eşya koymayın, diğer kombi tasarruf önlemlerini de gözden geçirin.
sadece su ısıtmak amaclı kullanıyorum kombıyı ısınmak amaclı suan kullanmıyoruz orta ısıda mutfak banyo gıbı yerlerde kullanılıyor. kombi

İkea da 20 tl falandi sanirim saat ayarli fis. Alt komsu takti evine adam 9 ay ugramiyo evine hirsiz gelmesin diye isik bagladi gece bi iki saat yaniyo aksam yaniyo sonra sonuyo kendi kendine muthis bi tasarruf yapti o aleti alarak

Ahmet Serinöz
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Elektrik Elektronik Mühendisliği

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri