Kombi çok acil

sinanocak

Üye
Arkadaşlar merhaba, Ankara'da ev arkadaşım ile birlikte oturduğumuz evde kombi ile ısınıyoruz ama fark ettim mutfakta olan petek ile (kombiye son derece yakın) bizim odalarımızda olanlar arasında cok fazla isi kaybı var, petekler de hava olabilir yanında su dalmadığını bi iki damla gormuştum ama isi farklı cok fazla ne yapmak gerek 57 derece de ev asla normal sıcaklığa ulasmiyor cok fazla da paramız yok ev sahibi de bununla ilgilenmiyor ne yapmak gerek cok acil

57 derecede ev ısınmaz.70 -90 değerine
alın.Sarfiyatınız tabiiki artacaktır.

öncelikle kombi ısısını artırıp bir bakın bakalım diğer petekler ısınıyor mu? hala yeterince ısınmıyor ise tesisatta hava olabilir.

diğer odalarda ki peteklerin su tahliye kısımlarından su tahliyesi yapın.
kombinizin basıncı düşecektir. normal değerine getirim tekrar tahliye yapın. taki hava olmadıgına emin olana kadar. bütün peteklere bu işlemi yapın.

not: uzman tavsiyesi değildir. konunun uzmanı değilim. benim evimde kombi ısısı 60 ta ayarlı. dubleks daire ve bütün petekler ve ev ısınıyor. birazda yalıtımla alakalı bir durum.

Ev en üst kat alt dairemiz de bos bununlada alakası var tabi ki ama petekler arası fark cok olunca acaba baska bir sorun mu var diye düşündüm dediğiniz gibi havalarının alınması gerekiyor kombiye yakın olan peteğin daha sıcak olduğunu okumuştum bu konuyu araştırırken ama dediğim gibi birine uzun sure dokunamazken bir diğeri ılık sadece

peteklerin havalarını alın.
2. olarak da petekler açık mı? giriş ve çıkışı? kontrol edin.

Petekler açık, hepsini sıcak yönünde sonuna kadar çevirdik kombinin havasını almak için gerekli olan kelebek benzeri alet bizde suan mevcut degil yarın hemen alıp havalarını alacağım

çay kaşığının arkasıyla, bıcasgın ucuyla, tornavida ile o işi yapabilirsiniz.

Bu kısmini mi çevirmek gerekiyor daha once hic yapmadığımız icin bilmiyoruz Özürdileriz vaktinizi alıyoruz

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    216.7 KB · Görüntüleme: 23
sanırım evet. peteğin resimdeki kısmı benim evimdekinden az farklı ama çevirdiğiniz yerde su çıkabilecek küçük bir delik olur.

Burada çok küçük bir delik var bu galiba kastetdiginiz dimi

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    372.3 KB · Görüntüleme: 23

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,246
Son üye
faruk can