Koşu bandı kartı panelsiz çalıştırma

grall

Üye
Selamlar, buraya böyle bir konu açsam iyi olur galiba.
Bu kosu bandı kartı ve motoru var, paneli yok elimde. çalıştırmak istiyorum. Ne yapmalı;
Yaptığım araştırmada speed kısmına potansiyometre takıp çalıştıran yada panel soketine pwm jenarator diye bi sey takan var. (Bu şekliyle girişten voltaj verince çıkış 30 volt gibi başlayip 10-15 saniyede artıp 140 volta sabitleniyor.)

IMG-20220304-WA0002.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamlar, buraya böyle bir konu açsam iyi olur galiba.
Bu kosu bandı kartı ve motoru var, paneli yok elimde. çalıştırmak istiyorum. Ne yapmalı;
Yaptığım araştırmada speed kısmına potansiyometre takıp çalıştıran yada panel soketine pwm jenarator diye bi sey takan var. (Bu şekliyle girişten voltaj verince çıkış 30 volt gibi başlayip 10-15 saniyede artıp 140 volta sabitleniyor.)

Ekli dosyayı görüntüle 86363
Selam.

Sizin de bahsettiğiniz gibi "Speed" yazan girişte 3 pin var. Potansiyometre bağlantı yeri olması muhtemel. Pot uçlarını birebir bağlayıp deneyin.

Selam.

Sizin de bahsettiğiniz gibi "Speed" yazan girişte 3 pin var. Potansiyometre bağlantı yeri olması muhtemel. Pot uçlarını birebir bağlayıp deneyin.
Elimde 10k potansiyometre vardi, bagladim tepki vermedi, 1 k ve 1000k da var henuz onlari deneme vaktim olmadi

Panel fişi 12 volt çıkış veriyor, speed soketinde 5 volt var, 1k,10k, 100k ve 1000 k potansiyometre ile denedim tepki vermiyor, kart arızasına işaret eden bir yanık ,renk degişmesi yok,
fişe takinca cıkış voltajı 25 vol t civarindan başlayıp 10,15 saniyede 140 volta ulaşıp orda sabitliyor,

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,462
Son üye
Harbi49

Yeni konular

Geri