Klimayı Nasıl Sökebilirim?

2 DAKİKA kesin ve etklili bir süredir. komp durumunu bilemdiğimizden verilen süreler tecrübelerimiz ile sınırlıdır her tecrübede farklı farklı yorumlara neden olur..en kesini cihazın gazını geri toplarken manometre takmak monometre değeri 0 ın altına düşüncede vanalaırı kapatmaktır.. kimi komprösorler gazı geri toplayıp zorlanmaya başlayıncada sesi artarak kendini belli eder...artık karar sizin

Çok teşekkür ediyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gaz borularını sökerken dikkat et yoksa. masraf çıkartırsın.. gaz bağlantılarını ve elektriği düzgün şekilde yaptınmı geride bişey kalmıyor fazla.

1.klimanı soğutma modunda çalıştır ve dış ünite üzerinde bulunan vanalardan soğutmada çalıştığını gör(yani vanaların soğuk olması gerekiyor aksi halde sen soğutmada çalıştırsanda kış günü soğutmaya geçmeyebilir bunun içinde iç ünitede bulunan sensörü elinde ısıtman gerekir veye sıcak suya daldırmalısın)
2.soğutmaya girdiğinden emin olduktan sonra presyon vanasını yani küçuk vanayı tamamen kapatmalısın bu markaya göre 5 veya 4 alyenle olabilir
3.boru mesafesine bağlı olarak 2 veya 3 dakika çalışır halde kaldıktan sonra kalın vanayıda kapatacaksın.
4. vanaları tamamen kapattıktan sonra klimayı kapat ve sigortasını kapat.
5.artık klimanın tüm bağlantılarını sökebilirsin.
6 yeni montaj yerine montajın bittiğinde ise önce vanaları açmadan sistemin havasını vakum etmelisin.
7.vakum işlemi bittiğinde vanaları açıp ürünü kullanmaya başlayabilirsin.

Adım Adım Klima sökme
1. dış ünitenin bakır borularının girdiği iki adet rekor var. bunların kapaklarını sök kurbağacık yardımı ile ve içerisinde bulunan 4 alyenlik yeri gör şimdi ince burunun giridiği vanayı saat yönü aksi çevirerek kapat.
2. klimayı soğukta çalıştır 40 saniye kadar sonra kapat ve hemen kalın borunun girdiği rekor vanayı yine 4 alyen ile kapat.
artık kliman sisteminde hiç gaz kalmadı boruları rekordan ayırabilirsin
3 elektiriği kes dış ünite klemen kutusunu aç kabloları yerlerini işaretle ve sök
4 dış üniteyi ayaklardan sök ve ve indir
5. iç üniteyi önüne geç iki yandan tut ve ilk önce yukarı sonra altkısmı kendinedoğru çek ve tekrar yukarı kaldırarak üst tırnaklardan ayır ve yavaşça aşağı indir bakır boruları kesinlikle eyme.
6. iç ünetenin çıkışından takribi 30 cm sonra bakır boruların ekleri var 2 kurbağacık yardımı ile sok bandajı temizle
7 boruları duvardan sok kanarısındaki alçıları kıra kıra temizle
8 bakır boru sertleşmiş ise fazla eyip bükme kırma gaz geçmesine engel olucak kadar yamultma çok önemli.
istersen araya bilirsin ************

vanalar kapatılmadn kilima kapatılmaz.

Adım Adım Klima sökme
1. dış ünitenin bakır borularının girdiği iki adet rekor var. bunların kapaklarını sök kurbağacık yardımı ile ve içerisinde bulunan 4 alyenlik yeri gör şimdi ince burunun giridiği vanayı saat yönü aksi çevirerek kapat.
2. klimayı soğukta çalıştır 40 saniye kadar sonra kapat ve hemen kalın borunun girdiği rekor vanayı yine 4 alyen ile kapat.
artık kliman sisteminde hiç gaz kalmadı boruları rekordan ayırabilirsin
3 elektiriği kes dış ünite klemen kutusunu aç kabloları yerlerini işaretle ve sök
4 dış üniteyi ayaklardan sök ve ve indir
5. iç üniteyi önüne geç iki yandan tut ve ilk önce yukarı sonra altkısmı kendinedoğru çek ve tekrar yukarı kaldırarak üst tırnaklardan ayır ve yavaşça aşağı indir bakır boruları kesinlikle eyme.
6. iç ünetenin çıkışından takribi 30 cm sonra bakır boruların ekleri var 2 kurbağacık yardımı ile sok bandajı temizle
7 boruları duvardan sok kanarısındaki alçıları kıra kıra temizle
8 bakır boru sertleşmiş ise fazla eyip bükme kırma gaz geçmesine engel olucak kadar yamultma çok önemli.
istersen araya bilirsin ************

vanalar kapatılmadn kilima kapatılmaz.
sanıyorum ilgili arkadaşın mesajıı tam okumadınız sizin için ilgili kısmı büyüttüm..

bende en az 2 dakika çalıştırılması gerektigini biliyorum...

Kardeşim klimanın metrajı uzunsa en fazla oda 1,5 dakika olur lakin sen 12000 lik bir klima diyorsun ben genelde 30 a kadar sayıyorum ve borularda hiç gaz kalmıyor. Sen Bence bir klimacı çağır işi Ehline Bırak

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri