Klima Nedeniyle Lamba Işığı Azalıyor

hocam mutfağın ışık ampulu akkor flmanlı lamba olduğundan dolayı gerilim dalgalanması bariz bi şekilde belli oluyor diğer odadaki ampuller tasaruflu olduğundan dolayı farkedilemiyor. yani hocam diğer odalarda bunu farkedemiyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hocam mutfağın ışık ampulu akkor flmanlı lamba olduğundan dolayı gerilim dalgalanması bariz bi şekilde belli oluyor diğer odadaki ampuller tasaruflu olduğundan dolayı farkedilemiyor. yani hocam diğer odalarda bunu farkedemiyorum

Kompresör çalıştıgı anda mutfak hattınına yakın oldugu için etkiliyor olabilir diye düşünüyorum. Sizin herhangi bir buvatınız dış üniteye yakın mı?

hocam yakınında var evet manyatik dalglanmadanmı tahmin ediyorsunuz.

Sn erdvil
Probleminizin nedeni kolon ve/veya bina bağlantı kablo kesitinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Klima kompresörü devreye girdiğinde ataletten dolayı fazla akım çeker, tesisatın bu tür yüklere uygun dizayn edilmesi gerekir. Genelde bu tür yükler sonradan evlerimize girdiğinden (Ani su ısıtıcı, klima,v.s.) bu tür sorunlar yaşanır. Kolon hattınızı komşunuzun fazından diğer bir faza aktarmak çözüm olabilir. Ancak bu işlem sayaç girişinden gerçekleştirilebilir bu kısımda mühürlüdür.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri