Kazandairesi

wesulkrk

Üye
Selam benim bir sorunum var iki adet sıcaklık sensörüm var bunları karşılaştırıp düşük olan tarafa selonoid vanayla sıcak su basacağım böyle bir karşılaştırmayı yapabileceğim bir ürün varmı acaba?mümkünse ucuz [emoji23]

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Emks sitesinden bakabilirsiniz istediginiz ozelliklerdeki cihazlara.

VE VEYA mantıgı kullan, biri sıcak ise diğerı soguk ıse gibi...

VE VEYA mantıgı kullan, biri sıcak ise diğerı soguk ıse gibi...
Doğru diyorsun ama abim ikiside 1 olursa napacam? Onolog olarak karşılaştıracak bi cihaz lazım bana bildiğin bi chz varmı?

Kimse yok mu ya koca formda derdime derman olacak[emoji23]

ilki sensör dediklerin pt100mü benim dediğim çok basit tarzda olacak ama iki adet sıcaklık göstergesi alırsın tanklara takılı olan pt100 leri bunlara baglarsın gösterge sıcaklıklarını istediğin gibi ayarlarsın göstergelerin röle cıkışlarına röle bağlarsın bunlarlada selonoid valfleri kontrol edersin işini gorür herhalde kolay gele

üstteki arkadaşın dediği gibi basit pt100 sıcaklık sondası ve transduser bağlantısını plc üzerinde kullanabilirsin.siemens s7 300 için konuşayım böyle bir proje yapsaydım her iki sensörden gelen analog veriyi bir hafızaya kaydeder, veriyi comparator ile karşılaştırırdım.hangi değer büyükse o değere göre çıkışa bağlı selenoid valfi aktif eder pompanın çalışmasını sağlarsın.

üstteki arkadaşın dediği gibi basit pt100 sıcaklık sondası ve transduser bağlantısını plc üzerinde kullanabilirsin.siemens s7 300 için konuşayım böyle bir proje yapsaydım her iki sensörden gelen analog veriyi bir hafızaya kaydeder, veriyi comparator ile karşılaştırırdım.hangi değer büyükse o değere göre çıkışa bağlı selenoid valfi aktif eder pompanın çalışmasını sağlarsın.
Güzel düşünmüşsünüz ama çok pahalı olur basit bir karşılaştırıcı cihaz ne olabilir acaba

ilki sensör dediklerin pt100mü benim dediğim çok basit tarzda olacak ama iki adet sıcaklık göstergesi alırsın tanklara takılı olan pt100 leri bunlara baglarsın gösterge sıcaklıklarını istediğin gibi ayarlarsın göstergelerin röle cıkışlarına röle bağlarsın bunlarlada selonoid valfleri kontrol edersin işini gorür herhalde kolay gele
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Fakat bana bu iki sesnsörden gelen bilgiyi karşılaştırıp ısının düşük olduğu yöne vanayı yönlendirecek bir cihaz gerek ucuzundan [emoji4]

Hem 25 kuruş, hemde şöför mahalli, olmaz. Elektrıkde ucuz iş olmaz, eline yüzüne bulaşır ilerde.Ne demiş atalar, ucuz etin suyu yavan olur,
Arkadaşların dediği gibi yava PlC yada elle kontrol, devamlı başında bekleterek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri