Karakol elektrik projesi hk.?

elektrik kesintisi durumunda devre dışı kalmamsını istiyorsan ups ten beslemen daha mantıklı olur. generatör kullanacaksın değil mi?

1-aydınlatma
2-priz
3-telefon
4-tv
5-seslendirme
6-Yangın algılama
7-Mekanik Cihaz besleme
8-Kablo Tava Planı
9- Pano Besleme Planı
10-Topraklama Planı
11-Paratoner Planı(Faraday)
12-Çevre Aydınlatma Planı
13-Çevre CCTV Planı
14-Orta Gerilim Projesi

bugune çok fazla karakol yaptıgım için genelde bunları istiyorlar.

Burada bahsedilen darbe koruyucu,yıldırım düştüğünde oluşan gerilim darbelerini sönümlendiren bir çeşit Parafudr.
arkadaşlar sizin dediginiz darbe koruyucu acaba darbe akımmıdır biz bunu çok amaçlı aydınlatmalarda kullanıyoruz rst olarak lambaları gruplandırıyoruz ve darbe akım rölesini panoya yerleştirip normal anahtarla işlemi gerçekleştiriyoruz yani her bir anahtara bastıgında gruplar halinde yanıyorlar ve dördüncü basmada röle kesiliyor yani aydınlatma kapanıyor ve bu röleye ısı sensörü takılıyor yani birisi içerde oldugu sürece o grubun açık olan lambası açık kalıyor taki o canlı çıkana kadar bu sistemi mersin tarsus ta ımkb okulunda denedik cevabınızı bekleriz

bilmek bilmemekten iyidir
teşekkür

teşekkür ederim kürşat bey.

generatörü şimdilik düşünmüyoruz. belki ileride yapılabilir.

affedersiniz karakol projelerinde çevre aydınlatma nasıl olmalıdır

o sistemlerin kendi acil durum beslemeleri vardır ama ups bağlarsan iyi olur

karakol çevre aydınlatmaları özel düşünülmesi gereken sistemlerdir çevre faktörlerini bilmden yapılamaz detaylı bir keşif için mutlaka yer görülmeli ondan sonra lamba seçimi yapılmalıdır

karakollarda benim bildigim inşaat emlak bölge müdürlükleri yapıyor.siz eger yüklkenici firma olarak giriyorsanız mutlaka inşaat emlak bölge başkanlıgıyla temasa geçin sizin karakola hangi bölge başkanlıgı bakıyorsa.nöbet kulesi olmayan karakolda olmaz sanırım. fahri ustamın dedigi gibi jenaratörde mutlaka vardır.hırsız alarm sisteminin bulundugu karakol görmedim açıkçası.onun yerine hareket sensörlü dedektörlerle dış aydınlatma sistemine dahil ederseniz sevinirim..;)

şu anda bir sınır karakolu projesi çiziyorum.şartnamesinde J8 benzeri emniyet çiti içinden dışı aydınlatacak şekilde 50mt. arayla direk tipi aydınlatma yapılacaktır diyor ve başka bi bilgi yok.Acaba ben bu armatürleri ne seçmeliyim sodyum mu civa buharlı mı kaç watt olmalı?yardımcı olursanız çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri