Kacak akim rolesi

shakan

Üye
Merhaba Arkadaslar,
Kacak akim rolesi surekli atiyorsa sebebi ne olabilir. Hatanin nerede oldugunu anlamak icin sigortalari tek tek indirip kaldirmak yararli olur mu?
simdiden tesekkurler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın shakan önce bütün sigortaları kapat kaçak akım rölesini aç ondan sonra teker teker sigortaları dene hangi sigortada atıyorsa o hatta veya o hatta bağlı bir çihazda ufakta olsa bir kaçak akım vardır

Sn.shakan ,kaçak faz hattından ise sigortalar işe yarar.Kaçak nötr hattında ise sigortalar işe yaramaz.Bu sefer bütün nötr eklerini açarak denemek gerekir.Bu sebep ile nötr kesmeli otomatlar vardır.KOnu ile ilgili geniş bilgiyi eski sayfalarda bulabilirsiniz.Zira önceden işlenmişti.

arkadas lar bana nötr hakinda bilgi verebilirmisiniz
nötüre yük binermi binen yük neden netürde gözükmez

selam peker bey nötüründe faz kadar görevi ve önemi vardır faza binen yük aynı zamanda nötürede biner ve gözükür yükü görmek icin pens amper metre kullanmalısın.

iyi akşamlar peker arkadaşım yapman gereken karam arkadaşın dediği gibi. bu sayede hangi hatta kaçak olduğunu anlarsın şayet nötr toprak karıştıysa teknisyen arkadaşımın dediği gibi nötr eklerini çöz

-------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar,

Kaçak akım rölesi düzensiz olarak atıyor? Düzenli atsa, arızayı takip edeceğim, ama düzensiz bazen bir ay atmıyor, bazen de günde 4 defa atıyor, bazen de şimşek çaktığında atıyor? Bu dertten nasıl kurtulunur, ev tüm hatlarını, röleyi ve saati takan, sistemi çalıştıran elektrikçiyi çağırdım. Bir sonuç alamadım, elektrikçi düzenli sık atsa bulurduk dedi
Yardımlarınızı rica ediyorum.

İşiniz gerçekten biraz zor.Rölenizi,tekrar kapamalı tiple değiştirebiirseniz,arıza kaynağına
ulaşana kadar vakit kazanmış olursunuz.Merlin Gerin ve Gewis marka röle kullanabilirsiniz.

tekrar kapamalı tip derken ne farkı vardır fahri bey bu konuyu biraz daha açabilirmisiniz?

Bu kaçak akım şalterleri,arızanın geçici bir arıza olması halinde,açma işleminden sonra,dev-
reyi kontrol ederek,arıza geçtikten sonra devreyi tekrar kapamaktadır.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri