kablo kesiti!!!

By_aSi

Üye
mrb arkadaslar benim toplamda 50 kw lik bir yukum var bunlar beton pompasi 2 adet ve etrafinda bulunan metal halideler bunlar generatorden besleniyor generatorun uzakligi yaklasik 400 metre ve generatoru yukun yanina getirme sansim yok cunku bulundugu yerden baska yukleride besliyor benim bu 50 kw lik guce kaclik bir kablo cekmem lazim ve kaclik bir sigorta kulanmam lazim simdiden ilginize tesekkur ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
3x95+50mm2 NYY kablo çekmen gerekir.
Sigorta da 100A TMŞ olsa iyi olur.

3*95 dorudur..pompada ilk kalkışta 2 katı kadar akım çekmezmi acaba..o yüzden 100 a lik sigortada şüpheliyim

evet arkadaslar 100 amper kurtarmıyor...50000/526=95.05x1.3= 123 A BU DA YAKLASIK 125 A T.M.Ş. yeterli gelecektir.( motorun cosq 0.8 alınmıstır)

3x95+50mm2 Besleme kablosu ve 125A T.M.Ş seçimleri doğrudur ancak bu motor 50kw buna nasıl yol vereceğini belirledin mi? softstarterle mi yıldız/üçgen yolverme mi? Eğer yıldız üçgen yol vereceksen buna ait panoyu motora yakın biryere koyacaksın,harici tip pano olacak. Bunlarıda düşünmen gerekir.

genc arkadas ve analizor adlı arkadaslara katılıyorum, degerler dogru...Kalkısta cekilen demeraj akımına sistem komponentleri tepki vermez.Yıldız-ucgen yol vermede bildigim kadarıyla amaç, kalkışta cekilen akımı yıldız baglantı ile yaklasık 3 kat azaltmak ardından ucgene gecmek ve nominal degerlerde calıstırmaktır...Eger yanılıyorsam, lutfen belirtiniz...

Saygılarımla

Arkadaşlar rica etsem hesabını biri yapabilir mi?(kablo kesitinin ve sigorta seçiminin)

sayın ampera kusura bakmayın bilgi maksatlı soruyorum.Acaba 50 kw tı 526 değerine bölüp 1.3 ile çarptınız bunu hangi formulasyona göre yaptığınızı öğrenmek istiyorum.
saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,435
Kullanıcılar
450,361
Son üye
trise

Yeni konular

Geri