Kaçak akım sorunu?

arkadsaşım kar sindede olsa normal sigortada olsa topraklama hattını iptal edersen her ikisindede atmaz yani bastığın yerde iyi topraklama alırsan seni çarpar yani tehlike arzediyo yapmış oldugun şey kar neden atıyo çünki topraklama bana lazımkı seni koruyayım diyo hayat koruma rölesi diyer adı sen onu iptal edersen hayatını korumaz sadece ç.makinesinde atıyosa cihazın arzalı servis gelip bakıp benim makinemde sorun yok diyip gidiyosa allah göstermesin bi çocuk makineye dokunup ölse servis benim hatam dicekmi demicek sende servis fisini verirsin bi avukata servisin anasından emdiği burnundan gelir alırsın tazminatını AMA sen topraklamayı iptal edrsen biri zarar görürse naparsın gercekten olmaz deme işini sağlam yap ondan sonra gerisini allaha bırak.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sakıncası gövde kaçağında sigorta atmayacaktır. Sorunu tesbit edemedi madem teknik
servis o zmn sizde prizin notr ucunu bir kablo ile toprak klemensine köprüleyin. Toprak kablosunu ayırın. Dikkat edilmesi gereken önemli nokta şudur. Fişi ters taktığınızda gövdeye faz verilebilir ve çarpılmanıza neden olabilir. O yüzden gövdeye notr gelecek şekilde fişi takın ve hep aynı yönde kullanın fişi ters takmayın.
İlerde kaçak falan olursa sigorta attırır buda bir güvenlik önlemidir.

hattını sıfırlama yaparsan tabiki atması lazım makine makinende bir kısa devre olabilir kontrol ettir

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olcak; 220 beslemeli AC sürücü ye 380 volt AC motor baglayacam bunu nasıl yapmam gerekiyoo

bende çalıştığım yerde tam bu konuda bi arıza buldum. iki kapılı buz dolabında aynı sorun vardı. bundan öncede bununla ilgili biçok sorun oldu. genelde sorun rezistanslarda çıkıyor. bana hep böyle denk geldi. arkadaşım çamaşır makinasından anlıyorsan arkasını aç rezistansların kablosunu sök sonra tekrar çalıştır. sigorta atmazsa arıza bulunmuştur. içindeki diğer çihazlara (motor vb.) uygula. yani tek tek sök. biraz uzun sürebilir ama sonunda bulacaksın. ölçü aleti ile ölçüp bozuk değil deme ölçü aleti çok küçük dirençleri göstermiyor. saygılarımla

sakıncası gövde kaçağında sigorta atmayacaktır. Sorunu tesbit edemedi madem teknik
servis o zmn sizde prizin notr ucunu bir kablo ile toprak klemensine köprüleyin. Toprak kablosunu ayırın. Dikkat edilmesi gereken önemli nokta şudur. Fişi ters taktığınızda gövdeye faz verilebilir ve çarpılmanıza neden olabilir. O yüzden gövdeye notr gelecek şekilde fişi takın ve hep aynı yönde kullanın fişi ters takmayın.
İlerde kaçak falan olursa sigorta attırır buda bir güvenlik önlemidir.

yücel arkadaşım senin isminin altında profesyonel üye yazıyor. yukardaki verdiğin bilgiyi (bilgide sayılmazda) 3. sınıf elektrikciler verir. senin bu yazdığın sorunu çözmez. üstünü küller.

merhaba herkeze sorum şu topraklı prize ç.makinesi takınca atıyo bende sıfırlama yapıyım(nört ile toprağı balayım diye)yine atıyo kaçak akım rölesi.bu sefer toprafı iptal ettim taktım çalışıyo sakıncası varmıdır?
ne yapmam gerekiyo?

kacakakımrolesi takıldı zaman prize sıfırlama yapılmaz sadece makineyi fişe taktığınızda role atıyorsa mutlaka makinede bir sorun vardır sorun ise şudur makinenin herhangi bir yerinde toprak - nötr kısa devre çatışması vardır normalde makine salamdır.

merhaba.aynı sorun bnde de mevcut malesef.tost makinesini prize takınca kaçak akım rölesi atıyor.makinenın prizle olan toprak bağlantısını iptal edınce çalısıyor. prizı kontrol ettım sıfırlama yapılmış fakat sfrlama yaplmıssa kacak akımın atmaması gerekmıoyor mu? makıneye gelen akım notrden devresını tamamlayacak ve kacak akımda notrden tamamlayacak(sıfrlama varkn) ve kacak akım hıcbr fark algılamayacak gelen akımla giden akım arasında dolayısıyla atmayacak fakat neden attıgını anlayamadım:S

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri