Jeneratörleri arası senkron

Merhabalar,inşallah konuyu doğru yere açmışımdır,çalıştığım gemide 2 adet jeneratör var, bir jeneratör çalışırken, diğerini herhangi bir olumsuzluk için standby moduna alıp bekletiyorum,çalışan jeneratör çökünce diğeri otomatik olarak devreye girmiyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar,inşallah konuyu doğru yere açmışımdır,çalıştığım gemide 2 adet jeneratör var, bir jeneratör çalışırken, diğerini herhangi bir olumsuzluk için standby moduna alıp bekletiyorum,çalışan jeneratör çökünce diğeri otomatik olarak devreye girmiyor

Manuel olarak jenerator devreye giriyor mu ?

Transfer panosundaki sebeke kontaktörünün normalde acık olan yardımcı kontağında sorun olabilir.

Veya

Kumanda panonuz varsa , onu da kontrol ediniz lutfen...

Son düzenleme:
Manuel olarak alıyorum,paralelde yapıyorum,ama kendi kendine biri çökünce diğeri oto olarak girmiyor

kartlar nedir ?
senkronizasyon modulleri nedir ?
neden senkron çalıştırmıyorsunuz?
jeneratör neden çöküyor?
anlamsız daha çok bilgi verirseniz belki yardımım dokunabilir .

Kullandiginiz kontrol modulu nedir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri