Jeneratör Transfer Panosu Kontaktör Seçimi

kral23

Üye
arkadaşlar 63 kva jeneratörümün transfer panosundaki kontaktörleri nasıl seçmem gerekiyor (kaç amperlik)
ben SABİT VE OTOMATİK KOMPANZASYONDA KULLANILACAK MALZEMENİN SEÇİM CETVELİndeki 60 kva ya karşılık gelen 90 a lik kontaktörden 2 adet kullansam doğru olurmu.
birde
ana pano ile transfer panosu arasına 3x25+16 lık besleme kullandım. bu beslememin aynısını transfer panosu ile jeneratör arasınadamı çekmem gerekiyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İdeal olan motorlu şalter kullanmanızdır.Şayet kontaktör kullanacaksanız jeneratör etiket akımından büyük olmalı ve mekanik kilit kullanmanız gerekir

teşekkür ederim ilginiz için saygılar.

yav motorlu şalter olmaz 63 kvaya gereksiz olmaz deye bir şey yokta gerkte yok
normalde ith akımına göre seçilirler i nominale göre değil 90 amper çok fazla bile ideal sayılır .
ama burda dikkat edeceğiniz husus şebekenizde kaç amper var mesele burda yatıyor
normal sisteminizizn akımı ne ise ona uygun seçmelisiniz jeneratör kontaktörünü 90 A seçebilirsiniz sıkıntı olmaz hiç olmaz

Elimde 6 kW lık jenaratör mevcut bunun için transfer pano malzemesi temin etmek istiyorum Sizce transfer pansu bu güçteki sistem için gereklimidir.İsteğe göre yapılabilir derseniz malzeme maliyeti ne kadar olur? En uygun kontrol röle fiyatları ve marka bilginiz varsa gönderebilirmisiniz Şimdiden yardım ve destekleriniz için teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,045
Son üye
Nurullah49

Yeni konular

Geri