JENERATÖR BAĞLANTISI

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun az vaktim var araştırıyorum fakat tam bişey bulamadım :(

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Generatör çalısırken, kompanzasyonun devere olamaması devamlı tavsiye edilmektedir. Forumda bu konu çok tartışılmşdır.
Sizin generatör tek fazlımı, üç fazlımıdır, resimde tek fazlı gibi görünüyor.
BEN ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM KOFRADAN SAYACA 3 FAZ GİDİYOR.VE ÇIKIŞLARIDA SİGORTALARI BESLİYOR.BU ZATEN NORMAL TESİSAT.
BEN DE SAYACIN GİRİŞ KABLOLARINDAN BİRİNİN YANINDA 3*2,5 KABLONUN FAZINI GİRECEĞİM.VE NÖTR DE AYNI ŞEKİLDE. BURADAN ALDIĞIM ELEKTRİĞİ JENERATÖRDE BULUNAN GÜÇ KAYNAĞINA BAĞLAYACAĞIM. BURAYA KADAR DOĞRU MU?
DOĞRUYSA BURADAN SONRA NE YAPMAM LAZIM . BEN BAZI SİGORTALARI TRANSFER PANOSUNDAN BESLEMEK İSTİYORUM HEPSİNİ DEĞİL. (BU ARADA PANODA UPS ŞALTERLERDE MEVCUT BİNADA 6 KVA UPS MEVCUT BİLGİSAYARLAR İÇİN) LÜTFEN YARDIMCI OLUN .

bu sema sebeke ölcümü icinse dogru ic dagıtım icin eger elle yapmayacaksanız kücük güclü kontaktörler aracılıgı ile linlye ve sorti hatlarınızı beslersiniz jenaratör devre dışı kaldıgındada direkt sebekeye gecer. yada tam tersi jenaratör calıstıgında kontaktör üzerinde istediginüiz linye sorti hattını beslersiniz
.. öteki türlü sadece transfer panosundan beslemek icerde elle manevra yapmanızı gerektirir her defasında bu zor olur

bu sema sebeke ölcümü icinse dogru ic dagıtım icin eger elle yapmayacaksanız kücük güclü kontaktörler aracılıgı ile linlye ve sorti hatlarınızı beslersiniz jenaratör devre dışı kaldıgındada direkt sebekeye gecer. yada tam tersi jenaratör calıstıgında kontaktör üzerinde istediginüiz linye sorti hattını beslersiniz
.. öteki türlü sadece transfer panosundan beslemek icerde elle manevra yapmanızı gerektirir her defasında bu zor olur
Bu sema transfer panosuna sayactan elektrik vermek için dir. Transfer panosu mevcut . Benim çözemedigim transfer panosundan beslemek iatedigim sigortalara dağılımı nasılyyaparım

Admin açtığım konuları kapatirmisin . Zaten istediğim cevapları da alamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri