Jenaratör sağlamlık testi

seagate

Profesyonel Üye
Bu gün jeneratörü (bozuk) test etmek istedim, redresör gurubunu komple değiştirdim. Geçtim jeneratörün başına, şakayla karışık tesisin teknisyenine "bu jenaratörün çıkışlarını test etmenin en iyi yolu 1.5 mm2 tel ile fazları kısa devre etmektir" diye abuk bir laf söyledim.
AVR çıkışını söktük ama girişi hala fazlara bağlıydı. Dıştan uyartım yapacaktık sözde, hesapladım yaklaşık 12 volt 1 amper bir güç verirsem yaklaşık 400-420 Volt arası bir değer ölçecektim. Meğer AVR 220Volt imiş etiketi ise alta geldiğinden iki faza bağlanmıştı. AVR giriş kesiti 2.5 milimetre kare, tabi jeneratör hedef voltaja ulaşınca AVR patladı dolayısıyla bağlantıdaki kablolar eridi. Bildiğiniz flaş gibi patladı, resmen selfie çekmiş oldum, o esnada elimde problar çıkış kutusuna eğiliyordum. Işığı gördüm , beyaz bir ışıktı (hala gözlerim ağırıyor).
Siz siz olun jeneratörü test etmeniz gerekiyorsa AVR uçlarının tamamını sökün...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Geçmiş olsun.
Bu gece sabah olmaz artık

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri