Izole dc/dc converter yük altında gerilim yavaş topluyor

Herkeze merhaba ben izole 16-32v girişli 12v 300ma çıkışlı bir sistem tasarladım fakat sistem normalde 12v degerini direkt olarak veriyor fakat yük altında ilk enerjilendirdigimde yüküm(47R) gerilim 6v seviyelerinden başlayıp 11.4v seviyelerine 30sn de geliyor. gerilim bu seviyeye geldikten sonra girişi kapatıp 3 5 sn sonra tekrar açınca tepkisi hızlı ama 1 dk sonra açınca yine 6v seviyesinden başlayıp yükseliyor bunun sebebi ne olabilir. devre şeması ektedir yardımcı olabilirmisiniz?
12V 300mA.png

Merhaba, anlattığın gecikmeler dc-dc smps için normal gibi geldi bana. Yine de orijinaline göre farklı davranıyorsa L1,L2 dediklerin ile orijinal haldekilerin datasheetlerini karşılaştırmak gerek. Birde trafoyu kontrol et. Orijinal tasarımdaki karakteristikte olmayabilir.

Merhaba, anlattığın gecikmeler dc-dc smps için normal gibi geldi bana. Yine de orijinaline göre farklı davranıyorsa L1,L2 dediklerin ile orijinal haldekilerin datasheetlerini karşılaştırmak gerek. Birde trafoyu kontrol et. Orijinal tasarımdaki karakteristikte olmayabilir.
bu sistemdeki r30 direnci ne işe yarıyor bilginiz varmı söksem ne değişir?

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri