ip gibi kablo

anakonda

Üye
arkadaşlar a4tech x7 mousem var ve kablosu kopmuş. Kablosuda ip gibi bunu nasıl ek yapabilirim.

Merhaba;

Tamamen koptuğunu varsayarsak; öncelikle her iki parçanın en dışındaki yalıtkanı hassas bir şekilde sıyırmalısın. ort. 3 cm kadar. akabinde ortaya çıkan renkli damarları uc uca getirdiğinde asimetrik biçimde budayarak yapacağın eklerin üst üste gelmemesini sağla. son olarak havya (lehim makinesi) ile yalıtkanlarını sıyırmaya uğraşmadan (sıcağı görünce yalıtkanları geri çekilir zaten. aynı renkler birbiri ile olacak şekilde lehimle son olarak sıyırdığın yalıtkansız alanı izole bant ile sar. en basit anlatımı ile budur. lakin herhangi bir radyo tv vs. tamircisine gidersen o sana bu işi daha hızlı ve güzel yapar. para alacağını bile sanmam...
Saygılarla...

Merhaba;

Tamamen koptuğunu varsayarsak; öncelikle her iki parçanın en dışındaki yalıtkanı hassas bir şekilde sıyırmalısın. ort. 3 cm kadar. akabinde ortaya çıkan renkli damarları uc uca getirdiğinde asimetrik biçimde budayarak yapacağın eklerin üst üste gelmemesini sağla. son olarak havya (lehim makinesi) ile yalıtkanlarını sıyırmaya uğraşmadan (sıcağı görünce yalıtkanları geri çekilir zaten. aynı renkler birbiri ile olacak şekilde lehimle son olarak sıyırdığın yalıtkansız alanı izole bant ile sar. en basit anlatımı ile budur. lakin herhangi bir radyo tv vs. tamircisine gidersen o sana bu işi daha hızlı ve güzel yapar. para alacağını bile sanmam...
Saygılarla...

Bant yerine ısıyla büzüşen makaron kullanılsa daha sağlıklı olmaz mı?

Bant yerine ısıyla büzüşen makaron kullanılsa daha sağlıklı olmaz mı?

kesinlikle olur lakin bulması zor olabileceği için detaya girmedim. aslında her damarda kullanılması gerek. bunun için bir elektronikçiden yardım alması en sağlıklısı. tüm techizatı vardır diye düşünüyorum.
Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri