Inverter - UPS bağlantısı

kingozai

Üye
Selam ustalar, şöyle 2-4 m2 arası güneş paneline yatırım yapmayı düşünüyorum. gerekli araştırmasını yaptım aküyü şarj edecek gerekli ekipman hazır olarak satılıyor.

benim sorumsa bu elektriği nasıl kullanacağımız, bir önceki başlıkta elimde 2kva bir UPS olduğundan bahsetmiştim. acaba 2000w bir inverter alsam aküden gelen enerjiyle bu ups'i çalıştırabilirmiyim? maksadım pc ve diğer cihazları kapatmadan Şebeke - akü arası geçiş yapabilmek.

sıradan 2kw bir inverter 250tl civarında, bunun tam sinüs cinsi 500~600 civarından başlıyor. deneme yanılma yapmadan önce bir görüş almak istiyorum, normal inverter yada tam sinüs, hangisi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hangi marka ekipman aldınız çok yakında bende kuracağım biraz bahsederseniz sevinirim

Çok mecbur değilseniz,akülü uygulamayı aklınızdan bile geçirmeyin.

Yatırımı ! ne için yapmak istiyorsunuz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri