Inverter nedir?

Sn. coodec

* Yukarıdaki bilgilerde bahsettiğiniz gibi cevap açıktır. Inverter için güç değişimi olmaz, kayıplar vs. hariç tabii. Bahsettiğiniz rüzgar türbininden alacağınız enerjiyi akü ile depolayabilirsiniz. Daha sonra Inverter yardımı ile aküdeki dc gerilimi, ac gerilime çevirmiş olacaksınız. Inverter elektrik üretimi yapmaz, dolayısıyla kayıplar hariç güç değişimi yaşanmaz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar 3 fazlı asenkron motorlardaki inverterlerin görevlerini ve çalışma sisteminide açıklayabilir misiniz

Sn. alaaddin

Ekteki dökümanlar işine yarayacaktır.

* Elektrik Motorları ve Sürcüler 1
* Elektrik Motorları ve Sürcüler 2
* Elektrik Motorları ve Sürcüler 3
* Elektrik Motorları ve Sürcüler 4
* Frekans Konvertörü

Ekli dosyalar

• Elektrik Motorları ve Sürcüler 1.rar
    2 MB · Görüntüleme: 1
  • Elektrik Motorları ve Sürcüler 2.rar
    147.1 KB · Görüntüleme: 1
  • Elektrik Motorları ve Sürcüler 3.rar
    300.7 KB · Görüntüleme: 0
  • Elektrik Motorları ve Sürcüler 4.rar
    172.6 KB · Görüntüleme: 0
  • Frekans Konvertörü.rar
    34.9 KB · Görüntüleme: 0
teşekkür ederim +1

arkadaşalar merhaba,
Bende dc voltajdan ac voltaj elde edeceğim.PICf16628A dan pwm sinyali ürettim ama işin bundan sonrası kafamı karıştırıyor.kısacası pwm metodu kullanarak bir inverter devresi yapacağım.nasıl bir devre kullanmalıyım.?
şimdiden yardımınız için teşekkürler..

Arkadaşlar ben basit inverter devrresi arıyorum 12 volt dc 220 volt ac ye cevırecek yardımcı olursanı zcok sevinirim

arkadaslar benımmardaım tam olarak 6 voltta uretsek 12 e sabıtlıecek 60 voltta uretsek 12e sabıtlıecek bana yardımcı olurmusuunuz

Sn. alaaddin

Ekteki dökümanlar işine yarayacaktır.

* Elektrik Motorları ve Sürcüler 1

* Elektrik Motorları ve Sürcüler 2

* Elektrik Motorları ve Sürcüler 3

* Elektrik Motorları ve Sürcüler 4

* Frekans Konvertörü

k.bakmayın hangı ektekı dosyalar ..

ayrıca konvertör ne oluyor ?_

arkadaşım bilgileriniz için teşekkürler benim dağ köyünde yayla evi var bu inverter sistemini kullanarak dahdaki evi besleyebilirmiyim kaç amper akü kullanmam gerek bilgi veririseniz sevinirim

Bu inverter olayını kapalı devre kamera sistemlerinde daha iyi anlayabiliriz. Kamera sistemlerinde görüntünün hiç kesilmesi istenmez. Bunlar için inverterlerden faydalanılır. Yani AC kesilse dahi akü grupları üzerinden AC gerilim elde edilir ve kamera sistemleri kayıt yapmaya devam eder.

Forum istatistikleri

Konular
128,573
Kullanıcılar
450,577
Son üye
Berkant2m

Yeni konular

Geri