ingilizce elektrik malzemeleri

arkadaslar ben su anda avustralyada yasamakdayim ve 1 2 hafta sonra lisans amak icin sinava girecem ve bana ingilizce ekipmanlar listesi lazim ama detayli olarak yani tms termik role bicakli sigorta koruma roleleri kablo isimleri gibi yardimci olursaniz sevinirim konu acdim kusura bakmayin yeni uye oldum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
saol tesekkur ederim ingilizcem yeteri seviyode konusabiliyorum ama is teknik tarafda oldugu icin tam olarak yeterli deilim ama tesekkur ederim yardimlarindan dolayi

anlamadığın bir yer olursa sor, yine de, çekinme :)))

ya benim asil sikintim ben elektrik isini turkiyede yapdim bedas da bunlarda beni genel olarak tesete sokacaklar theory olarak sanirim zannedersem de cokdan secmeleli olacak ve ben avustralyaya geleli 2 yil olduburda yasak oldugu icinde calisamadim kisacasi bu neyse sorular genel olarak eger ingilizce biliyorsan ekleyim sana ve bana bunlarin ingilizce calisma prensipleri gerekli teknik olarak turkce biliyorum ama sonuc ingilizce de yapilmasi ve bunlari teknik heyete de sanirim anlatmam gerekli kisaccasi bu 1. what is Ohms law? V=IxR
2. use ohms law to work out a current value (V=240 R=40)
3. power question, voltage=240 power=2400W what is the current draw?
4. what are the components in a florescent fitting?
5. what is the capacitor for in the florescent fitting?
6. name two types of over current protection devices?
7. explain how to wire a two way switch?
8. name the components in a switch board (fuse board)?
9. what colours are the active, neutral and earth in domestic house?
10. what international colours are the conductors in a flex/extension lead?
11. what is the current rating of 2.5mm?
12. what is the current rating of 1.00mm?
13. can you use a different size cable to complete a circuit if you run out what you are using?
14. in a screw in lamp holder which is the active?
15. how do you reverse a three phase motor?
16. how do star delta starters work?
17. on a single phase motor what does the centralfugal switch do?
18. how do you reverse a capacitor start single phase motor?
19. how do you wire a hold on contactor?
20. what type of switch is the start button?
21. what type of switch is the stop button?
22. what test must you do before powering up a circuit that you have been working on?
23. what test instrument do you use to do an insulation resistance test?
24. what resistance readings should you expect/get when carrying out a continuity test?
25. how does an rcd (safety switch work)?
26. what can make the the overloads operate when a star delta three phase motor starts?
sorular bunun gibi eski gocmenlerden aldim

özetle ne istiyorsun ? sorunun çözüldü mü? yardimci olabileceğ,imiz bişey var mi?

Bu soruları Türkçe olarak tanıdığım elektrikçilere sorsam %50'si 100 üzerinden 50 puan alamayıp çakar. Ama aslında elektrik alfabesinin A sını sormuşlar sadece.
Teneketeyyare üstüne alınma sakın benimki genel bi yorum.
Kolay gelsin.

Hocam ingilizce bildiğine eminmisin?
Yada elektrik bildiğine?

1 de ohm yasası nedir demiş. tamam v=ı*r
2 de ohm yasasına göre akım değerini bulun demiş v=240 r = 40
sende diceksinki
if voltage equal to 240 and resisrance is 40 ohm. Then from the ohm quation 240/40 =6
current is 6 amper
3 v = 240 w= 2400 w=ı*v ı=10
gibi.

çok mu zor geldi yukardaki sorular?

cevabın evetse boşver girme sen sınava.
kusura bakma ama gerçek bu.

ha bide. cevapların hepsi google da da var. benden söylemesi.

Hocam ingilizce bildiğine eminmisin?
Yada elektrik bildiğine?

1 de ohm yasası nedir demiş. tamam v=ı*r
2 de ohm yasasına göre akım değerini bulun demiş v=240 r = 40
sende diceksinki
if voltage equal to 240 and resisrance is 40 ohm. Then from the ohm quation 240/40 =6
current is 6 amper
3 v = 240 w= 2400 w=ı*v ı=10
gibi.

çok mu zor geldi yukardaki sorular?

cevabın evetse boşver girme sen sınava.
kusura bakma ama gerçek bu.

ha bide. cevapların hepsi google da da var. benden söylemesi.
beni nasil bi sorularin bekledigini bilmiyorum bu sadece sanirim hindistanli i cocuga telefon araciligi ile sormuslar elimde kesin bi bilgi yok ve ben varsayimlara dayanarak konusdum bunu teknik olarak bunlari karsiligini vermem gerekecek adamlara sen biliyormusun avustralyanin notr rengini ben bile yeni ogrendim kirmizi imis ben hata ile mavi desem kucucuk sorudan kaldim isde sorulari ilk 5 de degerlendirme sayin arkadas ben yildiz ucgen devrelerinde calismadim mesela bilmiyorum o sorular ciksa gene yapamazdim neyse bu sinavada girip giremiyecegimi ben karar veririm turkce olarak iyi yada kotu cevap verilebilir ama yabanci bi dil ve bunlari teknik olarak elektrik ingilizcesi ile vermen gerekir NEYSE BEN LAFI UZATMAYIM BEN SADECE INGILIZCE OLARAK WEB SAYFASI ISTEDIM GENEL YARDIM KONUSU BUNUN ICINDI YOKSA SANA BEN YADA BI BASKASINA OHM KANUNU SORMADIM BU YANITI PEACEX ADLI UYEYE ITAFEN YAZDIM MADEM COK IYI BILIYORUSN BANA TURKCE BI CEVAP VER ORTA GERILIM HATLARINDA HATTI RINDEN BASLERSEN KORUMA DEVRESI NASIL CALISIR

Son düzenleme:
:) Çok bozulmuşsun be arkadaşım.
Çalışmadığın yıldız üçgen varya onuda anlatayım istersen, bedaşta öğretmemişlerse.

Ha bide soru sormuşsun ya hattı "rinden" beslersen koruma hattı nasıl çalışır diye.
Bilmemki, cevabını, OG devrelerle hiç işim olmadı. Beslediğin yer farkedermi bilmem ama genelde aşırı akımla düşük gerilim oluyo sanırım og hatlarında. Ama tahminim yüke falan binincede aşırı akım çeker. Belki empedansa falan bakılır ne bileyim..

Avusturyanın nötr rengini açıp google dan öğrenmek çok mu zor merak ettim. Bana imkansız bişimiş gibi yazmışsın.

He birde madem ohm yasasını biliyosun. Oraya kopi past yaparken herşeyi yapıştırma.
Yazdıgın yazıyı da okuduk aptal değiliz. Ne istediğini de gördük.

İğneyi kendine batırabilirsen ben çuvaldıza ses çıkarmam merak etme.

Ha birde emrivaki konuşup klavye delikanlılıgına gerek yok. Sen yazılarını tartıp yazmassan, klavyenin dili yok bende girerim senle polemiğe. Sabaha kadar idrar yarıştırırız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri