ingilizce egitim programı

cihanbicen

Üye
herkeze selam .ben cihanbicen
13 -8 ve 5 yaşlarında üç cocuk babasıyım. çocuklarım için ingilizce egitim programı araştırıyorum. bu konuda önerisi olanlardan yardım bekliyorum. fazla pahalı olmayacak ve işimizi görecek bir program arıyorum. tell me more diye bir program var fiyatı 160 tl ama bilgim olmadığı için güvenip almadım.
ilgilenen herkeze şimdiden teşekkürler.

tell me more iyidir ancak rosetta stone ondan daha iyidir bu arada daylight diye de interaktif bir set var onu da alabilirsiniz bu 3 set iyidir.

sn mexico önerin için çok teşekkürler. başka önerileri olan varsa önerilere açığım.

www.albayrakforum.com dan bir çok ingilizce programı indirebilrsin ücretsiz.siteye girince bir pencere açılıyor kontur kazandınız falan yazısını dikkate almayın.

eğer imkanınız varsa fono açık öğretim ingilizce kurslarına kayıt yapın temel ingilizce için derleri çok kolaydan ve çok güzel almış hem süper sertifika sahibi de olur

dostum filmindirnet.net sitesinde var tell me more kids diye site içinde arattır karşına çıkan sayfada var yavaş yavaş indirip cd ye yazdır gitsin bedava ne para verecen bu yoklukta...

Çocuklarınızı tv veya bilgisayar başında oturp ingilizce öğrenmeye çalışacaklarından eminseniz internetten setler var onları indirebilirsiniz hatta ben bile gönderebilirim.Bizler bile belirli bir noktadan sonra sıkılabiliyruz pc başında inşalla onlar sabredip çalışırlar

affınıza sığnarak bir kaç öneride bulunmak istiyorum...

internetten eğitim meselesi biraz tuhaf geliyor bana... 'bizim oğlana bilgisayar aldım ders çalışacak' muhabbetleri... 'çalışır'(inşallah)... bende öğrenciyim ama başına oturup ders çalışılmasına ılımlı bakmıyorum.. mesela 1 saat çalıştıktan sonra hiç birşey yapmasak skıldığımızda en azından winamp tarzı programlar açıp müzik dinlemiyormuyuz ?...

daha önce okuduğum bir makaaleden aklımda kalanları sizinle paylaşmak istiyorum....

' ingilizce öğrenmek için yapılması gerekenlerin en başında görsel eğitim gelir... bazı insanların ingilizce kitaplarında yazıan çok resim olmasından dolayı şikayetleri bunun çin yersizdir... bir kelimenin anamını öğrenmek için anlamınıbi kağıda yazıp tekrar ederek ezberlemeye çalışmak ve ezberlemek ingilizce öğrenmek deildir.ezber zamanla unutulabilir ama öğrenilen bilgiyi unutmak zordur... örneğin elma kelimesini apple diye ezbrlemişsek ve elma kelimesinin bulunduğu bir cümle kurmak istediğimizde önce elmanın anlamının ne olduğunu ezberlediğimiz için hatırlamamız gerekir. ancak elma olan nesnenin ingilizce karşılığı denildiğinde apple kelimesi ve şekli aynı anda aklımıza geldiğinde ise öğrenmiş olduğumuz bilgiyi kullanırız... başka bir örnek vermek gerekirse karşımıza çıkan ingilizce bir kelime ele alalım... örneğin door kelimesi... eğer ki door kelimesini ördüğümğzde aklımıza kapı nesnesi gelmeli ki ingilizceyi hızlı anlayalım ve konuşabilelim... yani denilen o dur ki kelime anlamı ezberlemektense kavramaya çalışmak önemlidir...' diye uzayp giden bir makaale...

demek isiyorum ki cocuklarınız belirli bir süre sonra belirli derslere alışkanlık gösterip bilgisayar ekranındaki yerlerini ezberleyerek ingilizce öğrenecekler... ama kulanma esnasında zorluk çekebilirler...

az önceki makaalede bir önemli yer daha ...
' eğer ingilizce öğrenmek istiyorsan bol bol ingilizce hikaye roman tarzı kitaplar okumalıyız... ilk okumamızda anlamamamız kitap okumayı bırakmak anlamına gelmez... kitabın konusunu kavradıkça ikinci üçüncü okuyuşunuzda daha önce görmediğinz kelimelerin anlamlarını rahatça kavrayabileceksiniz... bu yöntem kelime ya da resim ezberinden çok daha etkili bir yöntemdir...'

çocuklarınızın yaşları ufak. bence bol resimli hikaye kitapları okumaya teşvik etmelisiniz çocuklarınızı... örneğin 5 yaşındaki çocuğunuz için kırmızı başlıklı kız çok güzel bir başlangıç olur... daha önce bu hikayeyi bildiği için kavraması daha kolay olacaktır...

bana belki biraz bilmişlik yaptığımı düşünerek kızabilirsiniz ama şunu söylemek istiyorum ki ben ingilizce yi bu şekilde öğrendim... şu an malezyada yaşıyor kız arkadaşım (malay).. ve rahatça telefonda birbirimizi anlıyoruz...

suç-u lisan ettimse affola...
saygılarımla..

Ne yazık ki öyle yapıyoruz. Bir iki sayfa okudumu tamam sapıtıyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri