Indesıt R 45 Derin dondurucu 2 kapılı buzdolabı

211260

Üye
Merhaba Indesıt R 45 çift kapılı derin donduruculu buzdolabımın, üst kapağının kenarları ve ön kısmının altı aşırı derecede el yakacak kadar ısınıyor ve motor devamlı durmadan çalışıyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu, Usta arkadaşlarım sebebi ne olabilir, yardımcı olurmusunuz.

dolabın arkasını çevirin. kondanser (siyah radyatör gib bir petek) önünde fan motoru var. dolap çalışırken o fan motoruna dikkat edin. dönüyor mu dönmüyor mu. dönmüyor ise ısınma sebebi budur. fan peteği soğutamıyor ya da o petek tozdan tıkanmış olabilir. fan dönüyor ve petek temiz ise ise sıcaklardan kaynaklanabilir normaldir.

Merhabalar,
buzdolabının iki bölme arasında ve yan duvarlarda ısınma çalışma sistemi gereği normaldir.her şeyin normal olduğu durumlarda ara bölme yüzeyinde +36.6 derece ısı ölçtüğümüz durumlar olmuştur.ustamın dediği yere bakın eğer sorun yoksa dolabınız sorunsuzdur.sadece soğutmada sıkıntınız olup olmadığını belirtmemişsiniz ki;soğutmada sorun yoksa her şey zaten yolundadır.

kolay gelsin

Merhaba
İndesıt derin dondurucum hiç soğutmuyor gibi Ayar düğmesini 1de veya 4'te olması hiç fark etmiyor Sadece içini
açtığınızda dip duvarda çok az bir soğukluk var Havalar soğuk iken bu durumu tamirciye sordum havalar soğuk
normaldir derin dondurucuların dış havaya göre kendini ayarladığını söyledi Ama şu an havalar çok sıcak değişen
bir şey olmadı Üst soğutucum çok iyi mükemmel soğutuyor ama altı bir felaket Birde hani çalışıp durur ya bazen
tangır tungur yapıyor çalışamıyor genelde çalışır ama bazende tam çalışacak sanki dişliler birbirine vuruyor
çalışamıyor Bana yardımcı olurmusunuz?Lütfen Saygılarımla.

Ustam teşekkür ederim ilginize. Peteklerin üzeri müthiş kirlenmiş veyapışmışlar. Fan motoruda çok kirlenmiş ve pervanesi çıkmış boşta duruyordu. Peteklere ve fan motoruna güzel bir temizlik yaptım. Pervaneyi yerine taktım vede herşey normale döndü. Aşırı ısınma kayboldu, motor devamlı çalışmıyor, fan devreye giriyor. Tekrar çok çok teşekkür ederim.

Merhaba
İndesıt derin dondurucum hiç soğutmuyor gibi Ayar düğmesini 1de veya 4'te olması hiç fark etmiyor Sadece içini
açtığınızda dip duvarda çok az bir soğukluk var Havalar soğuk iken bu durumu tamirciye sordum havalar soğuk
normaldir derin dondurucuların dış havaya göre kendini ayarladığını söyledi Ama şu an havalar çok sıcak değişen
bir şey olmadı Üst soğutucum çok iyi mükemmel soğutuyor ama altı bir felaket Birde hani çalışıp durur ya bazen
tangır tungur yapıyor çalışamıyor genelde çalışır ama bazende tam çalışacak sanki dişliler birbirine vuruyor
çalışamıyor Bana yardımcı olurmusunuz?Lütfen Saygılarımla.

Üstat'lar cevabınızı bekliyorum zor durumdayım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri