inca lcd monitor-asus kasa uyarı veriyor?acil

jasperes

Üye
bilgisayarı calıştırınca windows'u normal olarak başlat seçeneğini seçiyorum siyah bir ekrandan. windows xp vs açılıyor gibi oluyor daha sonra bir anlığına mavi bir ekran görünüyor en sonunda şu uyarıyı veriyor: "sinyal girişi yok- sinyal kablosunu kontrol ediniz" sinyal kablosu ne? bütün kabloları kontrol ettim hepsi yerli yerinde.iş için kullanmam lazım acil bi çözüm lütfen

Buyuk ihtimslle ekran kartiniz ile monitorun ekran yenileme hizi uyum saglamiyor bunu duzeltmek icin bilgisayari guvenli modda acip ekran kartinin yenikeme hizini dusurun duzelecektir ...

bilgisayarı calıştırınca windows'u normal olarak başlat seçeneğini seçiyorum siyah bir ekrandan. windows xp vs açılıyor gibi oluyor daha sonra bir anlığına mavi bir ekran görünüyor en sonunda şu uyarıyı veriyor: "sinyal girişi yok- sinyal kablosunu kontrol ediniz" sinyal kablosu ne? bütün kabloları kontrol ettim hepsi yerli yerinde.iş için kullanmam lazım acil bi çözüm lütfen
Bilgisayarda mavi ekranın bir çok sebebi olmakla birlikte, tecrübelerime dayanarak ram hdd yada anakarttaki arızalarda bu hatayı veriyor. Sinyal girişi yok uyarısı bir arıza değil bilgisayarınız mavi ekran hatası verdikten sonra kapandığından monitör ekran kartından artık sinyal almaz ve monitör size bunu bildirir. Monitörde yada ekran kartında arıza olsa ekrana görüntü hiç gelmez. Çözüm: 1. seçenek: Biraz donanım bilginiz varsa anakart üzerindeki pili sökerek biosu resetleyebilirsiniz. 2. seçenek: Biraz sistem bilginiz varsa formatlayın PCyi düzelecektir. Eğer formatlamanıza rağmen düzelmezse kasayı açın içinde ram hdd cdr ve ekran kartı harici(onborad ekran kartı girişi varsa ekran kartınıda sökebilirsiniz, monitörü onborad girişe bağlarsınız) ne kadar pcı kart varsa sökün ve PCyi bu şekilde çalıştırın, eğer halen çalışmıyorsa servis çağırmak son çözüm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri