ilaç paketleme kaşık ayrım sistemi

hackaner

Üye
Arkadaşlar bir fabrikada ilaç dolumu yapılıyor.
Burada şurup şişeleri kutulanıyor.Ancak kutuların içlerine kaşık koyarken bazılarına koyulmayabiliyor.Buradaki amaç kutu konveyorden geçerken içinde kaşık olmayan kutuların konveyorden dışarı atılması Konveyorden tek tip ilaç kutusu geçiyor dakikada 600 kutu geçiyor.Sizin öneriniz bu sistemle ilgili ne olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba,

Paketleri ilaç kutularını bant üzerinde iken tartarak over-under tolerans kontrolu prosesi ile eksik veya fazla gramjdaki ilaç kutularını bantdan ilgili yönlere çıkararak sadece uygun yani kaşıklı kutuların bir sonraki aşamay geçmesi veya bant üzerinde yüremesine izin verilir. Bu işide Check Weigher Çözümleri - BAYKON Endüstriyel Tartım Sistemleri linkindeki firma yapar düşüncesindeyim...

Dakikada 600 kutunun geçtiği üretim bandında tartımla her zaman doğru sonucu almanız zor olur. Linkteki sistem işinizi görebilir. www.mertteknik.com/upload/product_pdfs/Glasschek_TR.pdf

Merhaba. Bedii beyin verdigi link uygulanabilirse gerçekten guzel. Fakat kaşık besleme prosesini gözden geçirsen belkide daha düşük maliyetle çözersin. Kaşık besleme neden boş kalıyor? Kaşık kalıplarında farklılık varda kaşık mı sıkışıyor? Yada daha seri bir kaşık besleme sistemimi lazım ? Benim başıma gelse ilk olarak neden kaşık beslenmiyor surusunu sorardim. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,246
Son üye
faruk can

Yeni konular

Geri