iki kazanı aynı sıcaklıkda tutma

arkadaşlar iki adet 400 lt lik kazan var bunların sıcaklıgını pt100 le okuyorum benim istediğim iki kazanın sıcaklıgının aynı kalması birbirini geçmemesi yanı iki adet pt 100 ü okuyacak ve bana iki adet role cıkısı verecek bi devre lazım birinci kazanın ısısı düştüğü zaman 1ci role cekecek ikinci kazanı yakalayana kadar ikinci kazanın ısısı düşüncede aynı şekilde ikinci role cekecek

honeywell cihazı var 2 adet alarm çıkışlı özel yapım belirtilen set değeri haricinde gerçek değer altında ve üstünde çıkış veriyor ayrıca bu çıkışlarada zaman koyabiliyorsun istersen yardımcı olurum.

honeywell cihazı var 2 adet alarm çıkışlı özel yapım belirtilen set değeri haricinde gerçek değer altında ve üstünde çıkış veriyor ayrıca bu çıkışlarada zaman koyabiliyorsun birde delta var honeywele eşdeger çalışma prensibi var

teşekkürler arkadaşlar ben kendi yapabilcem bi devre istiyorum o konuda yardımcı olursanız sevinirim

basit bir plc ile kolayca yapabilirsin ve istediğin gibi programlarsın (örnek olarak siemens logo)

yapmanız gereken bir karşılaştırma devresi kurmanız. Yani iki kazandan gelen sıcaklık bilgisi karşılaştırılacak ve hangisi büyük ise onun çıkışı aktif edilecek. Fakat bu yöntem eğer ki elektronik bilginiz biraz az ise biraz uğraştır.
Onun yerine PIC ile daha kolay yaparsınız.

bence honeywell cihazı 2 adet alarm çıkışlı özel yapım belirtilen set değeri haricinde gerçek değer altında ve üstünde çıkış veriyor.hackaner arkadaş doğru söylüyor bilgi birikimi azsa zorlanırsın başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri