Hidrolik Pres Otomasyonu

Iyi akşamlar. Hidrolik preslerde PQ kartlari kullanılıyor. Ben de bir hidroligin otomasyonunu yapmak icin bu kartlardan birini kullanıyorum. Ama sistem biraz gürültülü çalışıyor. İzlemem gereken yol nedir püf noktalar nelerdir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Merhabalar,​

Siemens Oransal Kontrol Cihazı RLU220 bu cihazı bir araştır derim​

Hidrolikte kalkış ve duruş hareketlerini yumuşatmak, vuruntu ve sesi engellemek için genel kural aşağıdaki gibidir, baypass valfi(Normalde tanka açık olmalı) elektriksel olarak bağımsız kontrol edilebiliyor olmalı.
T1 On Delay, T2 Off delay timer gerektirir, süre olarakta 0-1sn arasında değerler olabilir, zamanları deneme yanılmayla en iyi değerler kolaylıkla bulunabilir.

1705569028424.png

Son düzenleme:
bu cihaz bu işler için üretilen güzel bir cihaz hidrolik press makinelerinde ana kontrolcü olarak çalıştırıldığını ve gayette verimli olduğunu söylediler sırf bu işler için üretilmiş kontrolü benim kullanımından gördüğüm kadarıyla baya da iyi

Hidrolikte kalkış ve duruş hareketlerini yumuşatmak, vuruntu ve sesi engellemek için genel kural aşağıdaki gibidir, baypass valfi(Normalde tanka açık olmalı) elektriksel olarak bağımsız kontrol edilebiliyor olmalı.
T1 On Delay, T2 Off delay timer gerektirir, süre olarakta 0-1sn arasında değerler olabilir, zamanları deneme yanılmayla en iyi değerler kolaylıkla bulunabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 104746
Cevap için teşekkürler ama sistemde baypass valfi yok. Evet bu mantikla hareket veriyorum. PQ yani basınç ve hız oransali var. Oransalleri baypass valfi gibi düşünüp hareket veriyorum

Bir de bu resmi nerde buldunuz acaba böyle hidrolik sistemlerle alakali teknik bir doküman varsa incelemek isterim

Son düzenleme:
Merhaba
Presler ve hidrolik sistemlerde çok uygulama yaptım. P - Q oransal çalışan sistemlerde valf kartı olarak
Parker PCD00A-400 veya feedback var ise PCDXX-400 veya closed loop için kullanıyorum. Bu kartlar bilgisayar üzerinden bir program (ProPxD) aracılığı ile valfe ve sisteme göre bir defaya mahsus kalibrasyon ayarları yapılıyor. Aklıma gelen bazı bazı özelliklerini yazıyorum. Bu arada Parker ile hiçbir bağım yoktur.
Basınca yükselme ve düşüş rampası zaman ayarı
Debi yükselme ve düşüş rampası zaman ayarı
Basınç ve debi için minimum ve maximum seviye ayarı.
Çalışma frekans aralığı.
Valf akım ayarı.
Seçilen modele göre pid kontrol ile çalışabilme.
Fiziksel girişlerle 4 adete kadar harici rampa seçimi.

Ekli dosyalar

• PWDXXA-UK.pdf
    487.1 KB · Görüntüleme: 2
  • PCD00A-400.pdf
    299.5 KB · Görüntüleme: 1

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325