hidrolik üniteyi nasıl çalıştıracağım?

elektronex

Üye
Merhabalar elimde bir adet hidrolik ünite var motoru tankı ve valf gurubu.İki adet valf karşılıklı pistona giden çıkışların yanında diğer ikiside alt alta ve tanka daha yakın bi konumda şimdi bitane pistone ileri geri hareket vermek istiyorum acaba hangi bobinler enerjilendiğinde pistonu ileri geri yaptırabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

hangi pistona hareket vermek istiyorsanız hortum bağlantılarını takip edin bağlı olduğu valfe enerji verdiğinizde hareket alırsınız tabiki valflerinizin tipide önemli bunları biraz daha açıklamanız gerekir

Hidrolik ünitenin resmini göndersen daha iyi bilgi alabilirsin bence.

pompaları çalıştırdıktan sonra valflere enerji vermeden valflerin üzerindende tahrih ederek valflerin hangi pistonu çalıştırdığını test edebilirsiniz.

valflerın ozellıklerını yada varsa bır resmını gorebılrmıyız

valfleriniz 24v dc yada 220v ac olabilir doğru gerilimi doğru valfe verdiğiniz taktirde pistonunuz hareket edecektir yada arkadaşımızın dediğigibi valfin takıldığı milin içini ince bir tornavida vb. ile itiniz piston harekete geçecektir hidrolik motoruna enerji vermeyi unutmayınız

Dostumsato arkadaşım teşekkür ederim bobinler 220v. ama gerek kalmadı manuel olarak deneme yanılmayla buldum karşılıklı duran iki valfle hareketi sağladım fakat diğer iki valf ne işe yarıyor hala anlamadım onlarıda denedim hiçbi fonksiyon olmadı herkese çok teşekkürler ilgilendiğiniz için herkese başarılar...

hidrolik servis işleri bulent
------------------
[email protected] servis tamir Bakım işleri

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,119
Son üye
FurkanTurani1995

Yeni konular